Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗
Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗
Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗

Maseczka z awokado na włosy - jakie ma działanie?

Awokado to niezwykle zdrowy owoc, na punkcie którego oszalał niemal cały świat. Nie każdy wie, że można przyrządzić z niego nie tylko pyszne guacamole, ale również odżywczą maseczkę na włosy. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Domowa maseczka z awokado
Źródło:123RF
Spis treści

Reklama

Awokado na włosy

Olej z awokado można znaleźć w wielu preparatach kondycjonujących włosy - odżywkach czy maskach. Samodzielnie stosuje się go także do olejowania kosmyków. Zielony owoc zawiera olbrzymią dawkę witamin, które regenerują i odżywiają włosy. 

W oleju z awokado znajdziemy m.in.:

  • witaminy z grupy B, 
  • witaminy: E, C i K. 

To także skarbnica minerałów takich, jak:

  • żelazo, 
  • magnez
  • cynk;
  • mangan,
  • potas.

Nic dziwnego, że awokado coraz częściej wykorzystujemy nie tylko w kuchni, ale i w łazience. Olej z tego owocu nie tylko poprawi ogólną kondycję i wygląd włosów, ale też ułatwi ich zdyscyplinowanie, a co za tym idzie - codzienną stylizację.

                          suplement diety
Merz Spezial Dragees
Drażetki Merz Spezial to suplement diety na włosy, skórę i paznokcie. Zawarte w nim witaminy i minerały zostały starannie wyselekcjonowane, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych w optymalnych proporcjach, wspomagając tym samym naturalne procesy biologiczne. Dzięki temu Merz Spezial Dragees w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci.
REKLAMA

Maseczka z awokado na włosy - przepis

Domową maskę z awokado na włosy polubią szczególnie posiadaczki suchych kosmyków. Maseczka nawilży je i wygładzi, odżywi, wzmocni, a także doda im blasku. Wystarczy ugnieść połowę awokado widelcem i połączyć z łyżką miodu i łyżką ulubionego oleju, np. oliwy z oliwek.

Ważne, aby awokado było miękkie - wówczas nie sprawi problemów podczas ucierania go na papkę. Jeśli nie możemy znaleźć w sklepie dojrzałego zielonego awokado, zdecydujmy się na odmianę hass o fioletowej, grubszej skórce. 

Gotową maseczkę nakładamy na wilgotne włosy na około pół godziny, a następnie spłukujemy. Ze względu na obecność oleju w składzie, do dokładnego oczyszczenia włosów przyda się delikatny szampon - bez SLS i SLES w składzie.

Maseczka z awokado i miodem rewelacyjnie redukuje puszenie się włosów - będzie zatem doskonała dla posiadaczek kręconych kosmyków.

Jak zrobić maseczkę z awokado i jogurtu?

Jeśli włosy są „bez życia” - wiotkie, ciężkie do ułożenia i zniszczone zabiegami fryzjerskimi, warto potraktować je proteinową maseczką z awokado z dodatkiem jajka i jogurtu. Aby ją przygotować, należy jedno awokado rozgnieść w miseczce w połączeniu z łyżką jogurtu naturalnego (bez dodatku cukru!) i jednym jajkiem.

Opcjonalnie można dodać też łyżkę oleju. Maskę nakładamy na całą długość zwilżonych wcześniej włosów. Jeśli nie będziemy stosować oleju, możemy je wcześniej umyć. Miksturę pozostawiamy na głowie na około 30-40 minut. Dzięki zawartości protein maseczka nie tylko odżywi włosy, ale też skutecznie je zregeneruje.

Reklama

Maseczka na włosy z awokado i banana

Odżywczą maseczką do włosów będzie ta z awokado i banana. Banany zawierają tryptofan, czyli aminokwas pozytywnie wpływający na włosy i skórę. To także źródło licznych witamin i minerałów, zwłaszcza potasu. Połączenie tych dwóch owoców w maseczce sprawi, że włosy będą mniej się rozdwajać i staną się bardziej elastyczne. Do mikstury warto dodać także jedną lub dwie łyżki soku z aloesu - dzięki niemu maska będzie posiadać odpowiednią konsystencję, a po jej zmyciu włosy będą dobrze nawilżone i błyszczące.

Aby przygotować maseczkę, należy zblendować awokado i banana, po czym dodać aloes - ważne, by był to czysty, stuprocentowy sok, bez dodatku cukru. Miksturę nakładamy na wilgotne włosy na 15-20 minut i zmywamy wodą lub delikatnym szamponem bez SLS 
i SLES. Maski z awokado świetnie działają na włosy, jednak przy ich częstym stosowaniu ostrożne muszą być blondynki - owoc może bowiem nadać ich włosom lekko zielonkawy odcień.

Zobacz także:

Olga Szymkowiak
Artykuł napisany przez
Olga Szymkowiak
Olga Szymkowiak to utalentowana dziennikarka i content writer, która swoją karierę zawodową rozpoczęła w "Gazecie Wyborczej". Jej doświadczenie obejmuje pracę w jednym z wiodących polskich portali medycznych, gdzie zdobyła cenne doświadczenie w pisaniu na tematy zdrowotne, dietetyczne oraz związane z urodą. Obecnie Olga skupia się na tworzeniu treści o szerokim zakresie tematycznym, łącząc profesjonalizm dziennikarski z kreatywnym podejściem do pisania. Olga, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego w dziedzinie Kulturoznawstwa, wyróżnia się zdolnością do przekazywania skomplikowanych tematów w przystępny i angażujący sposób. Jej teksty charakteryzują się głębokim zrozumieniem tematu, kreatywnością i precyzją,
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Pielęgnacja włosów
Alternatywa dla drogeryjnych kosmetyków?
Kobieta robi sobie maseczkę z jajka na włosy
Siemię lniane na włosy – właściwości i przepis na maseczkę
Ziarenka siemienia lnianego w miseczce
Siwe włosy w jednym miejscu - historia Karola
Mężczyzna trzymający dłonie na głowie
Podobne artykuły
Nasiona kozieradki
Kozieradka na włosy - jakie są efekty kuracji? Olej, wcierka i maseczka
Kobieta z długimi u gęstymi włosami
Jak mieć gęste włosy? Domowe sposoby, wcierki i preparaty
Olejek rozmarynowy do włosów
Rozmaryn na włosy - olej, wcierka, napar i nie tylko. Jakie są efekty jego stosowania?
Soda oczyszczona w miseczce
Soda oczyszczona na włosy - jak bezpiecznie ją stosować?
Henna do włosów w koszyczku
Henna do włosów: jak farbować i zmyć hennę z włosów? Kolory

Reklama


Skąd się bierze "uczulenie na fruktozę"? 🍎
Dowiedź się!