Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗
Poddała się jej księżna Kate. 👉 Na czym polega ta metoda leczenia? Sprawdź❗

BioCardine Omega-3

Spis treści

Reklama

BioCardine Omega-3 - skład

2 kaps. zawierają 2,28 g tłuszczu rybiego, w tym <5 mg cholesterolu, 0,24 g kwasów tłuszczowych nasyconych, 0,31 g kwasów tłuszczowych jednonienasyconych, 1,63 g wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym omega-3. Nie zawiera białek (w tym parwalbuminy), które odpowiadają za rozwój reakcji alergicznej na ryby.

Reklama

BioCardine Omega-3 - działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat zawiera połączenie olejów z mięśni sardynek, sardeli i makreli. Preparat jest unikalnym źródłem naturalnej kompozycji tłuszczów, głównie wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych grupy omega-3, niezbędnych organizmowi człowieka do uzyskania genetyczno-fizjologicznej budowy i działania mózgu i układu nerwowego, serca i układu krążenia, systemu przeciwzapalnego. W czasie zaburzeń i chorób zapotrzebowanie organizmu człowieka na wielonienasycone kwasy tłuszczowe znacząco wzrasta.

Reklama

BioCardine Omega-3 - wskazania

Do postępowania dietetycznego w niedożywieniu organizmu wyższymi kwasami tłuszczowymi równolegle z leczeniem: schizofrenii, depresji, stwardnienia rozsianego; zaburzeń profilu lipidowego, np. hipertrójglicerydemia, hipercholesterolemia, dyslipidemia; miażdżycy, zaburzeń rytmu i przewodzenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca; reumatoidalnego zapalenia stawów; łuszczycy, atopowego zapalenia skóry; chorób metabolicznych, np. cukrzyca. Oraz w okresie rekonwalescencji po poważnych incydentach sercowo-naczyniowych, np. zawał serca, udar mózgu; w okresie okołooperacyjnym i podczas rekonwalescencji po zabiegach; w trakcie stosowania diety ketogenicznej.

Reklama

BioCardine Omega-3 - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Przeciwwskazaniem do stosowania dawki powyżej 5 g wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 są: skaza krwotoczna, hemofilia, planowane zabiegi operacyjne. Nie stosować u dzieci bez konsultacji z lekarzem.

Reklama

BioCardine Omega-3 - ostrzeżenia

Szczególną ostrożność należy zachować podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych (acenokumarol, warfaryna, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy), gdyż może nasilić się ich działanie, wydłużyć czas krzepnięcia oraz mogą powstawać krwawe podbiegnięcia. Po 2-3 tygodniach od chwili rozpoczęcia stosowania preparatu zalecana jest kontrola lekarska. Przyjęcie dawki większej niż zalecana może wydłużyć czas krwawienia.

Reklama

BioCardine Omega-3 - ciąża

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Reklama

BioCardine Omega-3 - dawkowanie

Doustnie. Równolegle z leczeniem chorób w fazie ostrej (schizofrenii i depresji, świeżego udaru mózgu i zawału serca) jednocześnie z dietą niskotłuszczową: 12 kaps. dziennie przez okres do 6 mies. Równolegle z leczeniem chorób w fazie przewlekłej (chorób serca i układu krążenia, RZS, łuszczycy, schizofrenii i depresji oraz przebytych incydentów wieńcowych): 6 kaps. dziennie bezterminowo. Równolegle z diagnozowaniem zaburzeń lub chorób (mózgu i układu nerwowego, serca i układu krążenia oraz o podłożu zapalnym): 4 kaps. dziennie bezterminowo. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Dzienną dawkę należy przyjmować w 2-3 porcjach, na 15-20 min przed posiłkiem. Kapsułki można połykać w całości, jednak poleca się spożywać sam olej w nich zawarty, który przed połknięciem należy przytrzymać przez kilkanaście sekund w jamie ustnej (działanie przez błony śluzowe).

BioCardine Omega-3 - uwagi

Preparat przyjmuje się według wskazań lekarza lub pod jego nadzorem. Nie zastępuje terapii zaordynowanej przez lekarza, lecz przeznaczony jest do równoległego stosowania z leczeniem. Preparat niekompletny pod względem odżywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia osób, dla których został przeznaczony.


Reklama

Czym się różni odporność swoista od nieswoistej?
Sprawdź!