ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Depulol

Spis treści

Reklama

Depulol - skład

100 g żelu zawiera 5 g olejku rozmarynowego, 5 g olejku eukaliptusowego, 6 g balsamu peruwiańskiego.

Reklama

Depulol - działanie

Preparat o skojarzonym działaniu olejków eterycznych i balsamu peruwiańskiego. Skuteczność preparatu opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Depulol - wskazania

Pomocniczo w chorobach związanych z przeziębieniem, z towarzyszącym utrudnieniem odkrztuszania i kaszlem. Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Depulol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne (olejek rozmarynowy, olejek eukaliptusowy, balsam peruwiański), propolis, 1,8-cyneol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy oraz dzieci, u których w przeszłości występowały napady padaczkowe (na tle gorączkowym lub innym).

Reklama

Depulol - ostrzeżenia

U dzieci w wieku od 6 do 30 miesięcy preparatu należy stosować ostrożnie i po konsultacji z lekarzem. Istnieje ryzyko, że przetwory roślinne zawierające 1,8-cyneol (takie jak olejek eukaliptusowy lub inne olejki eteryczne) mogą wywoływać skurcz krtani. Nie stosować w obrębie twarzy, zwłaszcza nosa. Preparatu nie należy stosować na dużą powierzchnię ciała. Nie należy stosować na uszkodzoną powierzchnię skóry (otwarte rany), oparzenia, błony śluzowe, okolice oczu. Należy zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do astmy. Leku nie powinny stosować osoby ze skłonnością do alergii, w szczególności osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub preparaty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis). W przypadku wystąpienia podrażnienia, skórnych reakcji alergicznych (rumień), objawów uczulenia np. wysypki, zwłaszcza u dzieci, należy przerwać stosowanie leku. W przypadku wystąpienia duszności lub pojawienia się ropnej plwociny konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska. Po użyciu leku należy dokładnie umyć ręce. Kontakt preparatu z oczami może spowodować podrażnienia.

Reklama

Depulol - ciąża

Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Depulol - efekty uboczne

U osób wrażliwych mogą wystąpić podrażnienia, skórne reakcje alergiczne (rumień), objawy uczulenia np. wysypka, duszności.

Depulol - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Dorośli, młodzież oraz dzieci w wieku powyżej 30 miesięcy: stosować 2 razy na dobę (rano i wieczorem) przez okres występowania dolegliwości, nacierając niewielką ilością żelu górne partie pleców i klatki piersiowej. Dzieci w wieku od 6 do 30 miesięcy: stosować 2 razy na dobę (rano i wieczorem) przez okres występowania dolegliwości - preparat można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. U pacjentów z tej grupy wiekowej, preparat można stosować wyłącznie na plecach, nacierając niewielką ilością żelu górne partie pleców. Miejsce aplikacji żelu powinno być natychmiast zakryte odzieżą (podkoszulka, koszulka lub podobna odzież dziecięca). Stosowanie preparatu u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy jest przeciwwskazane. Jeżeli podczas stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż tydzień, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Depulol - uwagi


Podobne leki
Alcep
Echinasal
Hedelix
Herbapect - skład i działanie. Jak stosować?

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!