2 zabiegi na polepszenie wyglądu

Zabieg upiekszający twarz
Źródło: 123RF
Jesień! Nasza skóra staje się coraz bardziej podatna na odwodnienie i pogorszenie wyglądu. Zauważamy na niej przebarwienia, zaczerwienienie i uwydatniające się zmarszczki mimiczne. Jak odpowiednio zregenerować skórę i przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia, aby była gładka i miękka w dotyku?

Kosmetolog Marzena Oleksiuk z DS Instytut poleca zabieg "Doskonała skóra".

"Zabieg świetnie sprawdzi się dla każdej skóry, dedykowany jest szczególnie osobom z cerą wrażliwą, naczyniową oraz pozbawioną blasku i napięcia. Rytuał „Doskonała Skóra” rozpoczyna się od wykonania mikrodermabrazji wilgotnej, która wygładzi twarz poprzez złuszczenie martwego naskórka. Kolejnym etapem zabiegu jest działanie dobroczynnego światła LED. Przy jego pomocy wprowadzane są w głąb skóry takie składniki jak kwas hialuronowy, witamina C czy też odżywcze enzymy. Kwas hialuronowy stymuluje komórki do intensywnej odbudowy skóry i doskonale ją nawilża, a witamina C zregeneruje przesuszoną skórę, wyciszy stany zapalne oraz wzmocni naczynia krwionośne. Podawane enzymy są idealnym serum, które zadziała odmładzająco i odżywczo, szczególnie na cerę dojrzałą i odwodnioną. Zwieńczeniem zabiegu jest nałożenie maski algowej i masaż twarzy" - mówi kosmetolog.

Zobacz: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

PRP Angel System

"Doskonały składnik" to kolejny zabieg, który poprawi nam nie tylko urodę, ale i humor, gdy spojrzymy w lustro i zobaczymy jego efekty.  Pod nazwą doskonały składnik kryje się osocze bogatopłytkowe - PRP Angel System. "Terapia regeneracyjna PRP jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą anti-aging, która wykorzystuje własny potencjał organizmu pacjenta do odbudowy tkanek. Stosowanie terapii PRP umożliwia naturalną poprawę kolorytu, elastyczności i tekstury skóry poprzez stymulowanie produkcji włókien kolagenu oraz poprawę ukrwienia obszaru poddanego zabiegowi. Starzejąca się skóra traci elastyczność, ma obniżoną zdolność do zatrzymywania wody, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i co najważniejsze ma obniżony poziom kolagenu. Wstrzyknięcie osocza (PRP) cienką igła w skórę umożliwia uwolnienie z niego czynników wzrostu, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych i nowych struktur kolagenu. Rezultaty w postaci poprawy napięcia skóry, wzrostu jej jędrności i ujednolicenia kolorytu widoczne są już w kilka tygodni po zabiegu.

Poznaj też: Kosmetyki bezglutenowe

Zaskakujące rezultaty terapia osoczem bogatopłytkowym przynosi w przypadku telogenowego i androgenowego wypadania włosów. Regularne zabiegi osoczem w połączeniu z terapią lekową zapobiegają progresji łysienia, stymulując wzrost mocniejszych i lepiej odżywionych włosów. Standardowe procedury pozyskiwania osocza wykorzystują wirówki, które dają  produkt o niskim stężeniu płytek i tym samym niskiej zawartości aktywnych czynników wzrostu. Aby osiągnąć oczekiwany rezultat zabieg należy wykonać wielokrotnie zachowując odpowiednie odstępy czasowe. Separator komórkowy Angel PRP – obecnie najnowocześniejsza wirówka na rynku, umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości 14-krotnie większej niż wartość bazowa. Dzięki tak wysokiemu stężeniu bardzo wysoka staje się również zawartość aktywnych czynników wzrostu , co oznacza, że już jeden zabieg wystarczy aby osiągnąć spodziewane efekty. Daje to pacjentowi duże poczucie komfortu i znaczną oszczędność czasu. Ze względu na fakt, że podczas zabiegu wykorzystywana jest własna krew pacjenta, jest to zabieg bardzo naturalny o małym ryzyku wywołania reakcji uczuleniowych, w związku z tym bardzo polecany osobom ze skłonnością do alergii i różnymi rodzajami nadwrażliwości skóry" - mówi dr Marta Fabich-Krok.

Zobacz też: Cera sucha i wrażliwa – jak sobie z nią radzić?

Sprawdź: Co jest dobre dla Twojej cery?

Materiały prasowe

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: W jakich okolicznościach najczęściej korzystasz z plastrów z opatrunkiem?

  Przy skaleczeniach

  Przy odciskach i pęcherzach (np. na stopach)

  Przy stłuczeniach z naruszeniem skóry

  Przy oparzeniach

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA