3 proste sposoby na odzyskanie energii mózgu!

Jeśli często czujesz się zmęczony, czas pomyśleć o tym, jak sprawić, by mózg działał na pełnych obrotach! Jest na to kilka prostych, praktycznych a przede wszystkim przyjemnych sposobów.
Mózg człowieka
Źródło: 123RF
Spis treści

Jeśli często czujesz się zmęczony, czas pomyśleć o tym, jak sprawić, by mózg działał na pełnych obrotach! Jest na to kilka prostych, praktycznych a przede wszystkim przyjemnych sposobów. Poznaj je już teraz!

1. Trenuj na świeżym powietrzu!

Trening na świeżym powietrzu to najlepszy sposób, by zasilić mózg energią! Skorzystaj więc z nadchodzącej wiosny i regularnie biegaj! Pamiętaj o tym, że intensywny ruch aerobowy, który przez przynajmniej 30 minut podnosi tętno, pobudza mózg do bardziej intensywnej pracy. Najlepsze efekty treningu osiągniesz, jeśli całą swoją uwagę poświęcisz ćwiczeniom, zostawiając telefon komórkowy w domu, by nikt ci nie przeszkadzał.

Wybierz park lub ścieżkę z dala zgiełku miasta. Głębokie wdechy świeżego powietrza podczas biegania, dotlenią zmęczony organizm – a ciało i mózg poczują się odprężone, a co za tym idzie, wypoczęte i gotowe do pracy na pełnych obrotach.

Czytaj też: Co się dzieje w naszym mózgu podczas snu?

2. Kawie powiedz „nie!”

To wcale nie jest żart. Kofeina działa pobudzająco, to prawda, ale tylko przez moment. Dobrze jest wypić kawę w zasadniczym momencie dnia, w którym narażeni jesteśmy na wzmożony wysiłek.

Picie zbyt dużej ilości kawy, w połączeniu ze stresującym trybem życia, pogłębia stan zmęczenia i pozbawia organizm magnezu, który odpowiedzialny jest za jego prawidłowe funkcjonowanie. Z tego właśnie względu po pewnym czasie od wypicia kawy możesz poczuć się bardziej zmęczony. Zamiast kawy sięgnij więc po o wiele zdrowszą alternatywę – gorzką czekoladę lub stymulujące mózg napoje takie jak kakao lub yerba mate.

3. Uśmiechnij się!

Twój mózg uwielbia śmiech! Solidna dawka humoru to rewelacyjny sposób, aby szybko odprężyć szare komórki i dodać im energii do działania. Możesz wybrać się do kina na komedię lub obejrzeć ją w domu z przyjaciółmi. Śmiech to zdrowie, ale koniecznie w towarzystwie, które wprawia ciebie w dobry nastrój.

Podczas śmiania się w twoim mózgu wytwarzane są endorfiny, które działają niczym lekarstwo – wzmacniają odporność, pobudzają krążenie, zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca i co najważniejsze, dodają energii.

Poznaj: 7 fascynujących faktów o mózgu

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii: Zdrowie
Przeczytaj artykuł
Katatonia - objawy i leczenie. Co to za choroba?
Przeczytaj artykuł
Autonomiczny układ nerwowy - jak jest zbudowany? Funkcje
Podobne artykuły
Katatonia - objawy i leczenie. Co to za choroba?
Autonomiczny układ nerwowy - jak jest zbudowany? Funkcje
Choroba Fahra – objawy i przyczyny. Jak wygląda leczenie?
Arachnofobia – co to jest? Objawy, test i leczenie

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Gorączka u niemowlaka - jak ją zbić, kiedy pójść do lekarza?
Dreszcze – co to są? Przyczyny i objawy
Choroba Creutzfeldta-Jakoba - na czym polega? Objawy
Rumień wielopostaciowy – leczenie. Czy jest zaraźliwy?
Nadmiar testosteronu u kobiet - co oznacza?

Reklama