3 zdrowe i spokojne miejsca na kemping w Polsce

Miejsce na kemping w Polsce

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Autor

Artykuł partnera

Z dala od miejskiego zgiełku można nie tylko wyciszyć umysł, ale i dotlenić organizm, korzystając z pieszych wycieczek po lasach i zielonych terenach wokół rzek i jezior. Jeżeli chcesz oderwać się od szybkiego tempa życia i wyjechać na spontaniczny urlop kamperem, poznaj 3 zdrowe i spokojne miejsca na kemping w Polsce.

1. Camping Marina Borki - Augustów, woj. podlaskie

Mazury nie bez powodu są nazywane zielonymi płucami Polski - okoliczne lasy i jeziora znajdują się z dala od wielkich aglomeracji. Camping Marina Borki jest otwarty przez cały rok, dzięki czemu nawet w zimie można cieszyć się czystym powietrzem i możliwością oderwania się od miejskiego zgiełku. Obiekt zapewnia możliwość korzystania z rozrywek takich jak: kajakarstwo, żeglarstwo, wędkarstwo, windsurfing, motorówki, rowerki wodne itp. Dodatkowo z campingu warto wybrać się na wycieczki piesze i rowerowe, podczas których nie tylko dotleni się organizm, ale i wyciszy się umysł pośród leśnej gęstwiny. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

2. Kompleks Turystyczny Ateny - Ateny, woj. podlaskie

Kompleks to kolejny obiekt na Mazurach, w którym można cieszyć się czystym powietrzem, bliskością natury i ciszą. Obiekt jest położony nad brzegiem jeziora Blizno, a goście mają dostęp do plaży trawiastej i piaszczystej oraz wypożyczalni rowerków wodnych, kajaków i łodzi wiosłowych. Dodatkowo możliwe jest wodowanie własnej łodzi. Na dorosłych i dzieci czeka również stadnina, w której organizowane są zajęcia z jazdy konnej. Ze względu na położenie kompleksu na terenie lasu, poleca się przed wyjazdem nabyć campervan insurance, które zapewni pomoc w razie uszkodzenia pojazdu przez powalony konar. Obiekt jest czynny od 1 maja do 30 września.

3. Kemping Zielona Dolina - Kośmin, woj. lubelskie

Obiekt jest położony w malowniczym zakolu rzeki Wieprz. Na jego terenie znajduje się przystań dla kajakarzy, wypożyczalnia kajaków oraz kijków nordic walking. Dla fanów caravaningu przygotowano 11 stanowisk dla kamperów z możliwością podłączenia prądu, dzięki czemu wypoczynek jest bardziej komfortowy. Przyłącze prądu przydaje się w szczególności w czasie awarii kampera i oczekiwania na naprawę w ramach motorhome insurance.

Zielona Dolina to miejsce odpowiednie dla osób, które chcą aktywnie wypoczywać i spędzać czas na łonie natury. Kemping znajduje się na terenie obszaru „Pradolina Wieprza”, objętego ochroną w ramach programu Natura 2000. W pobliżu znajduje się dwór Kossaków, a także liczne szlaki turystyki pieszej, rowerowej oraz konnej. Obiekt jest czynny od 1 maja do 30 września.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA