5 najlepszych aplikacji zdrowotnych

Coraz więcej mówi się o chorobach cywilizacyjnych i konieczności dbania o własne zdrowie. Młodzi ludzie chętnie sięgają po zdrowe produkty, uprawiają sporty i chodzą na badania profilaktyczne. Dodatkowo korzystają z aplikacji, które ułatwiają prowadzenie zdrowego trybu życia. Poznaj 5 najlepszych aplikacji zdrowotnych.
aplikacja zdrowotne

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

1. Sleep Time

Problemy ze snem są spowodowane zarówno kłopotami ze zdrowiem psychicznym, jak i fizycznym. Bezsenność często jest wynikiem depresji lub nerwicy, a zmęczenie, pomimo długiego snu - zaburzeń pracy tarczycy. Jeżeli niepokoi Cię jakość Twojego snu, aplikacja Sleep Time pomoże Ci ocenić, co jest przyczyną chronicznego zmęczenia. Program wyłapie wybudzanie się ze snu, nawet gdy go nie pamiętasz, a także pomoże zasnąć za pomocą relaksujących dźwięków. Ze względu na to, że smartfon musi znajdować się tuż przy łóżku lub pod poduszką, dobrze jest ubezpieczyć go przed skutkami upadku na podłogę za pomocą gadget insurance.

2. Peak

Peak to aplikacja, która pomaga walczyć ze stresem. Program proponuje proste ćwiczenia, które umożliwiają rozładowanie napięcia i utrzymanie umysłu w dobrej kondycji. Logiczne łamigłówki dostosowane do poziomu użytkownika uspokajają oraz ułatwiają szybkie kojarzenie i ćwiczenie spostrzegawczości.

Reklama

3. Rzuć palenie

Palenie papierosów wywołuje szereg negatywnych skutków, począwszy od szarzenia cery i żółknięcia zębów, skończywszy na zwiększaniu ryzyka raka płuc i choroby wieńcowej. Palenie warto rzucić jak najszybciej, dlatego aplikacja Rzuć palenie przyda się, gdy walczysz z nałogiem. Dzięki niej obliczysz, ile dni już nie palisz, a także, ile zaoszczędziłeś w ten sposób. System nagród motywacyjnych sprawia, że rzucanie palenia z aplikacją jest o wiele łatwiejsze.

4. MySugr

Aplikacja została stworzona z myślą o diabetykach, którzy pomimo choroby chcą prowadzić aktywne życie. MySugr kontroluje poziom cukru we krwi, pobierając dane z glukometrów, oraz pomaga kontrolować spożycie węglowodanów. Aplikacja chroni przed hipoglikemią, dlatego diabetycy powinni skorzystać z mobile insurance, by mieć pewność, że program na smartfonie zawsze zadziała.

Reklama

5. Find Air

Astma jest szczególnie dokuczliwa w czasie dużego zanieczyszczenia powietrza z powodu smogu, a także w okresie pylenia roślin. Find Air to kompendium wiedzy dla astmatyków, które pomaga chronić się przed napadami duszności i unikać ryzykownych sytuacji. Aplikacja posiada funkcję ostrzegania o sezonowo występujących alergenach, które pojawiają się w okolicy, a także o warunkach pogodowych, sprzyjających nasileniu się objawów astmy. 

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!