5 sposobów na alergie

Starszy niż rok
Wiosna w pełni a ty zamiast się nią cieszyć masz zatkany nos, kichasz i łzawią Ci oczy. To typowe. Mamy dla Ciebie kilka sposobów.

Spis treściJeśli jesteś np. uczulony na pyłki topoli, to wiesz, że szczyt pylenia przypada na marzec. Ale drzewa pylą już od połowy lutego i przez część kwietnia. Nie czekaj z lekami, przyjmuj je już na początku lutego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twój organizm jest dobrze chroniony. Gdy zaczniesz przyjmować leki dopiero gdy wystąpią objawy – może być znacznie trudniej się wyleczyć.

Zobacz: Uważaj na kurz! Może wywołać alergię, a nawet nowotwórLeki na alergię

Trzy podstawowe rodzaje leków na alergię to: aerozole do nosa, kortykosteroidy wziewne, leki przeciwhistaminowe, doustne przeciwhistaminowe i zmniejszające przekrwienie. Jeżeli nie możesz przewidzieć kiedy nastąpi atak alergii, zawsze musisz mieć przy sobie właściwe lekarstwa. Pamiętaj, że część z nich traci właściwości po kilku miesiącach leżenia w szufladzie. Dlatego – zwłaszcza gdy zbliża się wiosna – sprawdź termin ważności wszystkich leków.

Sprawdź: Jak rozpoznać alergię pokarmową?Jeśli jest piękny dzień i Twoi współpracownicy z biura postanowili otworzyć okna – doraźnie możesz założyć maseczkę, by nie narazić się na zmasowany atak pyłków. Jeśli jednak wiesz, że po południu będziesz pracowała na zewnątrz, możesz w porze obiadowej wziąć lekarstwa. To uodporni Twój organizm. Dodatkowo możesz stosować w domu filtry powietrza. A podczas jazdy samochodem, radzimy nie otwierać okien.Domowe sposoby na alergię

Niektóre domowe sposoby mogą pomóc doraźnie przy alergiach. Ale pamiętaj, że nie można ich nadużywać. Może być nim płukanie gardła roztworem soli fizjologicznej o temperaturze ludzkiego ciała. Faktycznie pomaga, ale na krótko i dodatkowo podrażnia nos. I pamiętaj, że usuniesz dzięki temu objawy a nie przyczynę.Jeśli doraźne leki na alergię, które można kupić bez recepty w każdej aptece, już Ci nie pomagają – wybierz się do alergologa. On zrobi Ci dokładne testy i sprawdzi na jakie alergeny jesteś uczulona. Ta wiedza pozwoli leczyć Cię skuteczniej i przede wszystkim będziesz mogła świadomie unikać alergenów.

Zobacz: Domowe sposoby na alergię

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

Pytanie: Jaki masz stosunek do wegetarianizmu?

  To działanie moralne, dla dobra zwierząt

  Jest to zdrowsze dla organizmu

  Jest to niezdrowe dla organizmu

  Nie mam zdania

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA