6 produktów, które pomogą w opalaniu

Każdy marzy o pięknej brązowej opaleniźnie, którą można pochwalić się wracając z urlopu.

Spis treści

Niestety długotrwałe przebywanie na słońcu niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści. Jak im zapobiegać?

Reklama

Wpływ opalania na skórę

Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych staje się wiotka i mało sprężysta, często pojawiają się piegi, a czasem plamy, przebarwienia i czerwone „pajączki”. Miejscami szczególnie narażonymi na operowanie słońca są twarzy, dłonie i dekolt. Opalanie możesz wspomóc dietą. Oto 6 produktów, których spożywanie pozwoli zachować dłużej piękną i zdrową opaleniznę.

1. Marchewka – zawarty w niej beta-karoten sprawi, że szybciej się opalisz na zdrowy, brązowy kolor. Inne drogocenne składniki jak potas, wapń i żelazo zadbają, aby skóra pozostała jędrna i gładka.

2. Borówki amerykańskie – podobnie jak jagody oraz aronia to niezastąpione źródło antocyjanów – związków opóźniających starzenie skóry. A ponieważ opalanie to starzenie znacznie przyspiesza, spożywanie tych będzie miało świetne działanie zapobiegawcze.

3. Zielona herbata – po pierwsze wspaniale nawilża skórę, a po drugie poliflenole, które podczas parzenia przenikają do naparu herbacianego wpływają łagodząco między innymi na poparzenia słoneczne.

4. Brokuły – idealne na niskokaloryczny letni obiad ale także naturalne lekarstwo chroniące nas przed rakiem, w tym rakiem skóry. Brokuł zawiera duże ilości antyoksydantów, związków które wychwytują niebezpieczne wolne rodniki.

5. Pomidory – wspaniałe letnie źródło witaminy C, likopenu, beta-karotenu oraz witaminy E – czyli wszystkich substancji, które szybko i efektywnie wpływają na kondycję naszej skóry. Zawarte w nich drogocenne substancje znacznie lepiej przenikają do naszego organizmu z pomidorów w postaci przetworzonej, czyli zup, przecierów itp.

6. Woda mineralna – o konieczności jej picia chyba nikogo już nie trzeba przekonywać. Pamiętajmy jednak iż podczas opalania powinniśmy wypijać jej znacznie więcej niż kiedy nie wystawiamy się na słońce.

Czytaj też: Kiedy słońce jest niebezpieczne?

Sprawdź: Opalanie natryskowe - czy jest szkodliwe?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!