60-latka urodziła bliźnięta!

Małe dziecko
To prawdopodobnie pierwsza taka sytuacja w Polsce. 60-letnia kobieta urodziła zdrowe bliźnięta.

To prawdopodobnie pierwsza taka sytuacja w Polsce. 60-letnia kobieta urodziła zdrowe bliźnięta. Co więcej – kobieta jest pierworódką. W ciążę zaszła nie dzięki metodzie in vitro, ale w sposób naturalny. Kobieta, aktorka z wykształcenia, nie ma z czego żyć, jej skromna emerytura nie wystarcza na potrzeby rodziny. Jej przypadek to fenomen biologiczny. Jest prawdopodobnie najstarszą pierworódką w Polsce.

Kiedy kobieta może rodzić

Przyjmuje się, że płodność kobiety drastycznie spada po 38 roku życia, a menopauza, którą większość kobiet przechodzi pomiędzy 45-55 rokiem życia sprawia, iż kobieta staje się całkowicie bezpłodna. W tym przypadku natura sprawiła niespodziankę, niestety brutalna rzeczywistość sprawia, że kobieta nie może w pełni cieszyć się swoim podwójnym szczęściem.

Internetowa Szkoła Rodzenia MedMe.pl

Brutalna rzeczywistość

Utrzymanie dwójki dzieci to niemałe koszty, a jej środki do życia bardzo ograniczone. Zrozpaczona aktorka zgłosiła się do Prezesa ZASP – pana Olgierda Łukaszewicza, z prośbą o pomoc. Prezes próbował, ale jak przyznał, wszystkie drzwi są zamknięte. Dlatego zdecydował się na opublikowanie listu otwartego do Pani Premier Ewy Kopacz i Posłów Sejmu RP. List opublikował na swoim blogu www.blogstar.pl.

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Gdzie chciałabyś rodzić?

  w Szpitalu Miejskim

  w Klinice Położniczej

  w Prywatnej Klinice

  w domu

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA