8 wskazówek - jak ułatwić sobie życie w 2013 r.?

Styczeń to idealny czas na postanowienia noworoczne. Chcesz być zdrowszy, piękniejszy i sprawniejszy? Zobacz, jak możesz skutecznie zrealizować swoje cele, na przykład zadbać o rodzinę, zdrowie i urodę.Styczeń to idealny czas na postanowienia noworoczne. Chcesz być zdrowszy, piękniejszy i sprawniejszy? Zobacz jak możesz skutecznie zrealizować swoje cele na przykład zadbać o rodzinę, zdrowie i urodę.Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne powinny zostać zapisane na kartce. Ludzie mają tendencje do traktowania poważniej tego, co zostało spisane. Jeśli sam ze sobą zawrzesz umowę dotyczącą realizacji postanowień, będziesz czuł się bardziej nią związany.

Skutecznym pomysłem jest wywieszenie listy w miejscu dostępnym dla innych domowników (na przykład na lodówce) i skreślanie po kolei zrealizowanych zadań.

Po pierwsze będziesz mógł obserwować swoje postępy oraz zaległości, co zmobilizuje cię do działania. Po drugie nasza wrodzona tendencja do pokazywania się od najlepszej strony spowoduje, że jeśli zadania z listy pozostaną nietknięte, będzie ci wstyd przed domownikami. To dodatkowy bodziec, który może pomóc ci w działaniu.Uporządkuj listę postanowień noworocznych. Zastanów się, na których najbardziej ci zależy. Nie uda ci się zapisać się równocześnie na basen, jogę i pilates. Wybierz, to co wydaje ci się najciekawsze i co będzie sprawiać ci największą radość.

Weź pod uwagę czas, który możesz poświecić na dane zajęcia. Być może zamiast spędzać pół godziny w aucie w czasie jazdy do centrum na siłownie, możesz zapisać się na fitness na twoim osiedlu, na który będziesz chodzić pieszo. Spójrz na swoje plany racjonalnie.Jeśli naprawdę chcesz czegoś dokonać na przykład rzucić palenie, powiedz to osobom, na którym ci zależy. Będziesz czuł się zobowiązany ich nie zawieść, a pytania o to, jak ci idzie (początkowo irytujące), z czasem zaczną dodawać ci sił.

Zamiast skupiać się na celach, które da się zawrzeć w sztywnych ramach (schudnę 5 kilo, zaoszczędzę daną kwotę), wybierz wartości, które są dla ciebie ważne. Twoim celem może stać się szczupła sylwetka i dobre samopoczucie lub finansowe bezpieczeństwo.Jak planować Nowy rok?

Robiąc postanowienia noworoczne, jesteś dla siebie bardzo surowy. Wyznaczaj sobie cele, które są możliwe do osiągnięcia, zamiast porywać się z motyką na księżyc. Twoje niepowodzenia w realizacji postanowień mogą wynika z tego, że za dużo od siebie oczekujesz, a potem bardzo szybko zniechęcasz się, gdy widzisz, że osiągnięcie celu jest bardzo trudne.

Czy wiesz, że: Szczęśliwa żona to szczęśliwe życie? Naukowcy sprawdziliKażde zadanie wydaje się mniej skomplikowane, jeśli rozłożysz je na podzadania. Jeśli planujesz zdrowo się odżywiać, nie wyrzucaj od razu wszystkich produktów i nie zastępuj ich porostami i kiełkami. Rozdziel cel na kilka innych: ułożenie zbilansowanej diety, wprowadzenie kilku przepisów na zdrowy obiad, przygotowanie listy pomysłów na zdrowe śniadania. Dzięki temu będziesz miał poczucie kontroli nad każdym etapem i łatwiej dostrzeżesz efekty.Łatwiej jest realizować zadania wspólnie. Jeśli chcesz się odchudzać, możesz umówić się z koleżanką, która również ma taki cel. Wspólne ćwiczenia będą was motywować.Jeśli twoim celem jest na przykład zmiana trybu życia z siedzącego na aktywny, zaangażuj w to całą rodzinę. Wspólnie zastanówcie się, co możecie zrobić, aby tego dokonać. Spiszcie pomysły, co możecie robić razem. Może okaże się, że robiąc coś pożytecznego dla siebie, sprawisz frajdę dzieciakom czy partnerowi.Realizacja zadań wymaga od ciebie samodyscypliny, dlatego zastanów się wcześniej, jak będziesz się nagradzać za postępy. Oczywiście, jeśli chcesz schudnąć, to nagrodą nie może być ciastko w cukierni, które spałaszujesz ze smakiem zaraz po wizycie na siłowni! Wyznacz sobie nagrody, które sprawią ci radość i poprawią samopoczucie, ale nie będą sprzeczne z twoim celem. Możesz na przykład zafundować sobie wizytę u masażysty.

Zobacz: 10 przykazań na bezstresowe życie w pracy

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA