ABC pięknych włosów. Przywróć im blask

Gładkie i lśniące włosy to najczęściej efekt odpowiedniej, regularnej pielęgnacji. Stan naszej fryzury ulega pogorszeniu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to jesteśmy narażone na niskie temperatury i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.
kobieta z pięknymi włosami

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały promocyjne

Spis treści

Dlaczego po zimie włosy prezentują się gorzej?

Zima zdecydowanie nie sprzyja kondycji naszych włosów. Panujący na zewnątrz mróz, codzienne noszenie czapki, końcówki ścierające się na szorstkich kurtkach, swetrach i szalikach, a także suche powietrze w ogrzewanych budynkach, to główne powody, dla których ich stan ulega pogorszeniu. Chociaż oczywiście noszenie czapki to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia i ochrony skóry głowy, to jednak może przyczyniać się też do nadmiernego przetłuszczania włosów i elektryzowania. Wszystko to sprawia, że wraz z przyjściem wiosny trzeba przeprowadzić intensywną regenerację fryzury, uwzględniającą zarówno podcięcie końcówek, jak i stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Krok 1: Wizyta u fryzjera

Nawet jeśli zapuszczasz włosy i chcesz pozostać przy swojej długości, z pewnością będziesz zmuszona obciąć zniszczone końcówki. Nic tak nie odświeża fryzury, jak podcięcie w miejscu, w którym kończą się zdrowe włosy. Z tymi uszkodzonymi musisz się pożegnać. W tym celu wybierz się do zaufanego fryzjera, a jeżeli wiesz, że konieczne będzie drastyczne cięcie – poczytaj opinie na forach i znajdź profesjonalnego stylistę fryzur. Musisz pamiętać, że czasem wizyta u specjalisty to konieczność – pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację i ewentualnie zaproponuje przeprowadzenie odżywczych kuracji.

Reklama

Krok 2: Kosmetyki do regularnego stosowania

Po podcięciu i ewentualnym odżywieniu u fryzjera zacznij regularną pracę nad poprawą kondycji włosów. Najlepiej wybieraj produkty z możliwie jak najbardziej naturalnym składem, np. ziołowe szampony, odżywki i maski Dr. Konopka’s, które znajdziesz w drogerii internetowej https://neness.pl/. Brak parabenów, silikonów i szkodliwych substancji to bardzo ważna kwestia, jeżeli chcesz utrzymać swoją fryzurę w dobrym stanie na długi czas. Produkty ze „sztucznym” składem dają jedynie chwilowy efekt ładniejszych włosów, a w rezultacie przykładają się do stopniowego osłabiania kosmyków. Dlatego szukaj kosmetyków zawierających naturalne substancje silnie nawilżające, takie jak mocznik, kwas hialuronowy, miód, oleje roślinne oraz aloes.

Reklama

Krok 3: Maski, olejowanie i ograniczenie stylizacji na ciepło

Poza regularnym myciem włosów i stosowaniem odżywki, 1–2 razy w tygodniu używaj silnie odżywczej maski do włosów. Nakładaj ją na całej długości (jeżeli masz przetłuszczającą się skórę głowy, to tylko od połowy), a później zawiń włosy w folię spożywczą lub nałóż specjalny termo-czepek. Z tak zabezpieczoną maską możesz wejść do wanny z ciepłą wodą i zawinąć na głowie ręcznik. Dzięki działaniu wyższej temperatury, składniki maski lepiej wnikną w strukturę włosa.

Rozważ również olejowanie. To nieco bardziej skomplikowany proces, ale wart wypróbowania. Dla niektórych włosów może zdziałać cuda. Do olejowania używaj oczywiście wyłącznie naturalnych produktów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na wielu stronach internetowych dotyczących dbania o włosy. Ostatnia ważna kwestia to maksymalne ograniczenie stylizacji na ciepło. Zrezygnuj z prostownicy i lokówki na czas regeneracji, unikaj używania suszarki. Jeżeli już musisz wysuszyć włosy, rób to wyłącznie chłodnym strumieniem powietrza.

Oceń artykuł

(liczba ocen 2)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!