Nowy sklep

już ON-LINE

Aktywne dzieci mają lepsze oceny

Dzieci, które aktywnie wypoczywają lub uprawiają sport, lepiej radzą sobie w szkole
 

Naukowcy przeprowadzili 14 różnych rodzajów badań, które objęły ponad 12 tys. dzieci. Wynika z nich, że jest duży związek pomiędzy aktywnością fizyczną, a dobrymi wynikami w szkole. Jak twierdzą badacze, ćwiczenia pomagają, gdyż dzięki nim zwiększa się przepływ krwi i tlenu do mózgu.

Autorzy badań, z Uniwersytetu Medycznego w Amsterdamie, zaznaczyli jednak, że w tej sprawie trzeba będzie przeprowadzić jeszcze bardziej dokładne badania na odpowiednich sprzętach pomiarowych.

Doktor Amika Singh z kolegami postanowiła się przyjrzeć omawianemu problemowi ze względu na rosnącą presję związaną z wynikami w szkole. Dzieci coraz więcej czasu spędzają na zajęciach w klasie zamiast aktywnie bawić się z kolegami. Jak się okazuje, za dużo nauki może działać na ich szkodę.

Zobacz: Ruszaj po zdrowie, czyli 7 zalet biegania

Zachowanie, dyscyplina

Poza tym, że aktywność fizyczna wpływa na osiągnięcia umysłowe dzieci, okazało się iż ćwiczenia wpływają na poprawę nastroju i zmniejszają stres. Dzięki temu dzieci lepiej zachowują się w trakcie zajęć.

"Dzieci, które uczą się pracy w grupie i przestrzegania zasad w trakcie zajęć sportowych, są bardziej zdyscyplinowane podczas zajęć. Mają też lepszą zdolność do koncentracji i skupiania się na nauce" - powiedziała doktor Singh.

"Ludzie pytają, jak dużo ćwiczeń fizycznych należy uprawiać, by mieć dobre wyniki w szkole. Tego jeszcze nie wiemy, ale postaramy się dowiedzieć" - podsumowała doktor.
BBC

Zobacz: Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla dziecka?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Co Twoim zdaniem najlepiej pomaga na odparzenia?

  kąpiel w krochmalu

  zasypywanie odparzeń mąką ziemniaczaną lub talkiem

  częsta zmiana pieluchy/bielizny

  specjalistyczne maści na odparzenia z lanoliną

  wietrzenie odparzonych miejsc