Alergia chroni przed nowotworem

Alergia nie jest taka zła. Jak dowodzą badania, alergicy są lepiej chronieni przed nowotworem.
 

Alergia to same problemy. Trzeba unikać czynników uczulających, np. takich jak: pyłki, niektóre produkty spożywcze, kontakt ze zwierzętami, detergentów. Ale nie ma tego złego, co na dobre nie wychodzi.

Czy wiesz, że: Alergia jest piętnem cywilizacji

Badania nad nowotworem

Badacze z Amerykańskiego Towarzystwo Badań nad Rakiem zamieścili w „Center Epidemiology, Biomarkers & Prevention” bardzo interesujące wyniki badań nad pojawieniem się nowotworu układu nerwowego zwanego glejakiem i występowaniem u pacjenta różnego rodzaju alergii. Ich zdaniem są oni w pewnym zakresie chronieni przed nowotworem układu nerwowego.

Do badań wybrano grupę ponad 1000 pacjentów, wśród 419 zdiagnozowano glejaka. Obie grupy pacjentów – z alergią i z nowotworem, przebadano pod kątem nadwrażliwości na przeróżne alergeny.

Zobacz również: Obrzęk Quinckego

Zobacz wideo: Znaczenie odpowiedniego żywienia

Żywienie jest ważne dla osób zdrowych, ale jeszcze ważniejsze dla chorych - mówi dietetyk Ewalina Bancerz-Poźniak.

Wyniki testu dowiodły, że alergia jest istotnym czynnikiem zmniejszającym ryzyko wystąpienia glejaka. Efekt ten widoczny był niezależnie od takich czynników jak: alergia wykryta we wczesnym czy późniejszym wieku, chory przyjmował lub nie leki antyhistaminowe lub występowała pojedyncza alergia.

Nie zbadano jeszcze w jaki sposób nadmierna reakcja układu odpornościowego zapewnia ochronę przed glejakiem. Niewątpliwie badania będą kontynuowane.

SZO, bm

Zobacz: Alergia pokarmowa a zapalenie ucha u dzieci

Sprawdź: Czy można zostać alergikiem w dorosłym wieku?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA