Algi – dla zdrowia i urody

Algi to rośliny, proste jednokomórkowce występujące we wszystkich strefach geograficznych, w środowisku wodnym oraz miejscach wilgotnych. Dziś rośliny te stały się bardzo pożądane zarówno w kosmetyce, jak i dietetyce. Nic w tym dziwnego, badania wykazały, że są bogate w białko i jod, zawierają wiele mikro i makro elementów, związków chemicznych, pierwiastków, minerałów oraz witamin.

Algi zawierają aosainę, kwas hialuronowy, jod, gumożywicę morską, śluz roślinny, chlorofil, kwas alginowy, kwas linolenowy (rzadko spotykany), sód, potas, siarkę, fosfor, miedź, amon, witaminy, skwalen, flukoidynę, karagen, polifenole, sorbitol, lipidy, węglowodany, laminarynę, fitosterole, polisacharydy, witamiy C, E i K, białka, nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT.

Zobacz: Algi używane w kosmetyce

Algi w diecie

Działanie alg odbywa się wielokierunkowo z korzyścią dla wielu aspektów odbudowy komórkowej. Algi w diecie mają właściwości odmładzające, wyszczuplające i upiększające. Usuwają toksyny, stymulują przemianę materii, poprawiają gładkość i elastyczność naszej skóry, posiadają właściwości przeciwutleniające, obniżają poziom cukru i cholesterolu. Co ważne - wzmacniają system immunologiczny, poprawiają pamięć i koncentrację, są niezwykle pomocne w wielu chorobach (reumatyzm, cukrzyca, grzybica). Algi uszczelniają naczynia krwionośne, przyspieszają krążenie krwi i limfy oraz metabolizm komórkowy. Stymulują komórki do odnowy uszkodzonych tkanek, jednocześnie dostarczając powinowatych ludzkiej skórze substancji i swoistego budulca. Uzupełniają włókna kolagenowe, wypełniają przestrzenie komórkowe, co z kolei wpływa na podniesienie warstw skóry, zwiększoną jędrność i elastyczność.

Czytaj także: Algi – suplementowa bomba

Algi w trosce o urodę

Algi sprawdzają się w walce ze zmarszczkami jak również fotostarzeniem skóry, budują nową warstwę lipidową. Pod ich wpływem koloryt skóry wyrównuje się, głębsze warstwy zostają dotlenione, skóra staje się bardziej jędrna, ożywiona, miękka i odporniejsza na działanie promieni. Algi mają właściwości fizycznego rozkładania negatywnego działania promieni słonecznych, o czym warto pamiętać zwłaszcza w słoneczne dni. Warto także wspomnieć o mikroelementach, które wtłoczone do głębszych warstw, mają silne działanie przeciwrodnikowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i niezależnie od reszty składu stymulują procesy naprawcze.

Ekologiczne kosmetyki – piękno bez chemii

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA