Amerykanie walczą z alergiami

Starszy niż rok
Amerykańskie standardy mogą pomóc nie tylko samym Amerykanom. Wszyscy możemy się uczyć.
 

Ujednolicone standardy mają pomóc pacjentom w wyzdrowieniu. Nauce zaś dadzą bazę wiedzy i ujednoliconych danych z całego kraju, które w przyszłości pomogą w dalszych badaniach. Polska może pozazdrościć amerykanom rozmachu

Poznaj: 5 sposobów na alergie

Raport z wytycznymi został opublikowany w "Journal of Allergy and Clinical Immunology" (Dzienniku Alergii i Immunologii Klinicznej). "Alergia pokarmowa dotyka milionów Amerykanów i osoby te szukają pomocy w różnych placówkach służby zdrowia. Ponieważ niniejsze wytyczne mówią o standardach, należy się do nich zwięźle stosować przy diagnozowaniu i w trakcie leczenia. Zarówno specjaliści jak i pacjenci oczekują po tym raporcie wielu wymiernych korzyści" - napisał w raporcie Anthony S. Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Za kluczowe w poprawnej diagnostyce uznano ujednolicenie:

  • terminologii
  • definicji
  • kryteriów diagnostycznych
  • praktyk w procesie leczenia

Wytyczne wraz z informacjami dla lekarzy obejmują również:

  • listę chorób ściśle związanych z alergiami
  • historię naturalnej alergii pokarmowej
  • zasady postępowania w przypadku ostrych reakcji alergicznych, jak np. anafilaksja
  • częstotliwości występowania alergii pokarmowych

"Wytyczne stanowią wnikliwą ocenę stanu nauki. Pomogą one kształtować program badań w najbliższej przyszłości" - dodał Anthony S. Fauci.

Zobacz: Domowe sposoby na alergię

Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych w USA alarmuje, że alergie pokarmowe stają się poważnym problemem zdrowotnym. 4 proc. młodzieży i dorosłych boryka się z tym problemem. Gorzej jest w przypadku dzieci poniżej 5-go roku życia. Aż 5 proc. z nich cierpi na jakiś rodzaj alergii pokarmowej.

Journal of Allergy and Clinical Immunology

Czy wiesz, że: Alergia jest piętnem cywilizacji

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA