Anna Popek o ziołowych herbatkach

Anna Popek, znana dziennikarka TVP,  dba o zdrowe odżywianie, regularnie robi badania i jest wielką fanką naturalnych produktów oraz... ziołowych herbatek. Zobaczcie, co nam poleca.

Kiedy byłam kilkunastoletnią dziewczyną babcia Sabinka, w trosce o stan mojej cery narażonej na działanie hormonów poradziła mi, abym piła codziennie herbatkę z bratka. Nie wiem czy to temu zielu, czy też genom zawdzięczam fakt, że ominęły mnie tego rodzaju przykrości związane z dojrzewaniem, jednak moja skłonność do herbatki z bratka pozostała do dziś.

Poznaj: Zaskakujące właściwości herbaty

Herbata a zdrowie

Piję ją zwłaszcza wieczorem, bo cudownie rozluźnia i koi żołądek po trudnych czasem próbach, jakim go poddaję. Działa też korzystnie na przemianę materii, a co za tym idzie i na skórę. Zaglądając do sklepów ze zdrową żywnością zawsze pytam o zioła, bo ich picie wydaje mi się najnaturalniejszym sposobem na codzienną dbałość o siebie. Pokrzywa np. aktywizuje pracę nerek i jeśli rano budzimy się z nieco podpuchniętymi oczami, należy wypić solidny kubek naparu z pokrzywy. Niedawno odkryłam rzepik, który silnie regeneruje wątrobę oraz ostropest plamisty, który kupiłam na targach zdrowej żywności. Sproszkowany ostropest prawie nie ma smaku i można nim posypywać dowolne danie. Świetnie wspomaga pracę wątroby, oczyszcza ją i regeneruje. A przecież większość problemów z wątrobą odbija się niekorzystnie na naszej twarzy, dlatego ważne jest, aby dbać o nią na co dzień. Czasem przed wyjściem z domu wypijam najpierw ciepłą wodę z cytryną, potem pokrzywę albo rzepik, a jeszcze później, już na „deser” i na pobudzenie mocną czarną herbatę z miodem i z cytryną.

Zobacz: Yerba Mate - a z czym to się pije?

Piszę o tych wszystkich ziołach i naparach dlatego, że w czasie świąt Bożego Narodzenia sam kompot z suszu może nie wystarczyć, gdy przyjdzie nam popełnić grzech obżarstwa. A zamiast sięgać od razu po leki, może lepiej najpierw wykorzystać moc ziół i siłę naturolecznictwa wspartego odrobiną zdrowego rozsądku?

Anna Popek

Tekst, udostępniony przez Annę Popek portalowi MEDME, pochodzi z jej bloga: www.BlogStar.pl

Zobacz: 5 powodów, dla których zaczniesz częściej pić zieloną herbatę

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA