Anna Powierza zwierzyła się Marioli Bojarskiej

Anna Powierza zwierzyła się Marioli Bojarskiej
Mariola Bojarska-Ferenc w swoim sobotnim programie w TVP „Sztuka życia” podejmuje ważne problemy dotyczące zdrowia i stylu życia Polaków. Tematem odcinka, którego emisja przewidziana jest na 28 listopada, będzie niedoczynność tarczycy. Gościem prowadzącej będzie cierpiąca na tę chorobę znana aktorka Anna Powierza.

„Ania cierpi na niedoczynność tarczycy. Ze łzami w oczach, w bardzo szczerej rozmowie, opowiedziała mi o początkach choroby, trudnej diagnostyce i o tym, jak radzi sobie obecnie. Bardzo się cieszę, że aktorka zdecydowała się powiedzieć o tym publicznie. To ważne dla wszystkich chorych i ich rodzin” – powiedziała Mariola Bojarska-Ferenc. Widzowie będą mogli dowiedzieć się, jak żyć z chorobą, co jeść, poznają zestaw ćwiczeń oraz potraw, które są wskazane w tego typu schorzeniach.

Objawy i leczenie

Na niedoczynność tarczycy choruje około 300 milionów ludzi na świecie, przy czym szacuje się, że 50 procent nie wie o chorobie i nie podejmuje leczenia. Warto bacznie obserwować swoje zdrowie pod tym kątem. Suchość skóry, tycie przy jednoczesnej niechęci do jedzenia, suchość włosów, uczucie zimna, nadmierna senność – to niektóre z objawów, które mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie. Niedoczynność tarczycy to zespół objawów chorobowych całego organizmu, warunkowany niedoczynnością hormonalną gruczołu tarczowego. Choroba prowadzi do zaburzeń układu metabolicznego, które rozpoznaje się zwykle po wykonaniu badań hormonalnych. Leczenie niedoczynności tarczycy polega na regularnej suplementacji brakujących hormonów tarczycy i musi odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza.

Przeczytaj także:

Niedoczynność tarczycy i związane z nią choroby

Niedoczynność tarczycy - sprawdź przyczyny i objawy

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA