Appteka w kieszeni – zarządzaj swoim zdrowiem!

Starszy niż rok
Nowoczesne telefony komórkowe, choć mieszczą się w kieszeni, to mocą obliczeniową i możliwościami są zbliżone do komputerów osobistych z początku tego wieku. Służą już nie tylko do prowadzenia rozmów, ale też do rozrywki czy załatwiana ważnych, życiowych spraw. Jedną z propozycji ułatwiających życie jest aplikacja o nazwie „Appteka”.

Appteka to pierwsza na rynku aplikacja skierowana do pacjentów, która pozwala na zamawianie i odbieranie leków zarówno tych na receptę, jak i ogólnodostępnych. Po otrzymaniu recepty od lekarza należy za pomocą Appteki zrobić jej zdjęcie. Sfotografowany druk jest automatycznie przesyłany do doświadczonego farmaceuty – Specjalisty Appteki, który zajmuje się jej analizą i przygotowuje zamówienie. Dzięki lokalizacji telefonu za pomocą technologii GPS, aplikacja proponuje najbliższe apteki, w których znajdują się wszystkie niezbędne lekarstwa. Aplikacja sugeruje też pacjentowi listę dostępnych zamienników, które w wielu przypadkach obniżają koszt terapii. Możliwe jest zapoznanie się z ulotką dotyczącą działania i przeciwwskazań każdego z leków.

Sprawdź: Jak prawidłowo przechować leki?

Kupowanie leków w internecie

Przed sfinalizowaniem zamówienia można jeszcze wybrać leki ogólnodostępne, suplementy diety oraz kosmetyki. Zakup dokonywany jest w wybranej aptece – należy pamiętać, by mieć przy sobie oryginał recepty. W przypadku, gdy jednego lub więcej przepisanych leków nie ma w pobliżu, możliwe jest złożenie zamówienia na dzień następny w dogodnej lokalizacji. Dzięki temu pacjent nie musi chodzić dwa razy do apteki lub szukać w wielu miejscach przepisanych przez lekarza substancji. Co ważne – każda realizowana recepta jest zapisywana w bezpieczny i gwarantujący poufność sposób. Dzięki temu pacjent może sięgać do historii przyjmowanych lekarstw, co zapewnia kontrolę farmakoterapii.

Czy wiesz, że: Polacy wybierają tańsze leki

Aplikację Appteka można za darmo pobrać na smartfony z systemem operacyjnym Android. Wkrótce będzie również dostępna wersja na telefony z systemami Windows i iOS (iPhone). Wszystkie informacje na temat obsługiwanych systemów operacyjnych telefonów, instalacji oraz korzystania z aplikacji są dostępne na stronie Appteka.eu.

Zobacz: Jak bezpiecznie kupować leki przez internet?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA