string(8) "szukanie" Apteki w czasie koronawirusa. Nie odwiedzaj aptek, skorzystaj z Internetu

Apteki w czasie koronawirusa. Nie odwiedzaj aptek, skorzystaj z Internetu

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa stała się faktycznym zagrożeniem dla zdrowia społeczeństwa. Polskie władze wzorem innych państw wprowadzają kolejne restrykcje, których celem jest zminimalizowanie liczby zakażeń i ochrona osób, dla których zakażenie SARS-CoV-2 jest szczególnie groźne. Specjaliści zalecają, by przez najbliższy czas pozostać w domu. Ale co robić, gdy kończą się potrzebne nam leki? Zamiast chodzić od apteki do apteki w poszukiwaniu leku, lepiej zarezerwować go na specjalnej stronie internetowej.
Ktomalek
Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Czym jest stan zagrożenia epidemicznego?

Liczba zarażonych nowym koronawirusem rośnie w błyskawicznym tempie, dlatego 20 marca 2020 r. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu na terenie całego kraju tzw. stanu epidemii. Takie zarządzenie nakłada na obywateli pewne ograniczenia, których nadrzędnym celem jest ochrona osób najbardziej narażonych na zachorowanie. Jakie jest główne zalecenie? Specjaliści mówią jasno – jeżeli mamy taką możliwość, zostańmy w domu. Aby ograniczyć kontakty z innymi ludźmi zamknięto szkoły i uczelnie wyższe, część zakładów pracy, galerie handlowe, restauracje i bary, kina i instytucje kulturalne.

Mimo tylu obostrzeń, część miejsc nadal musi być czynna, by obywatele mogli normalnie funkcjonować – banki, sklepu spożywcze, drogerie, a także apteki, które teraz stanowią pierwszą linię frontu walki z koronawirusem.

Masowe podróże do apteki

Zalew medialnych informacji sprawił, że pacjenci zaczęli szturmować apteki w poszukiwaniu:

  • środków dezynfekcyjnych,
  • leków przeciwwirusowych,
  • preparatów podnoszących odporność.

Farmaceuci jednak głośno apelują, by przychodzić do apteki tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne! W dobie zamkniętych sklepów i galerii handlowych, pacjenci zaczęli tłumnie przychodzić do aptek, aby zrealizować zaległe zakupy kosmetyków, suplementów diety oraz innych produktów, niejednokrotnie całkowicie zbędnych w czasie pandemii. Wielu osobom brakuje świadomości, że w ten sposób zagrażają nie tylko sobie, ale również pozostałym pacjentom i personelowi apteki. W najtrudniejszej sytuacji są seniorzy, u których ryzyko rozwinięcia się ciężkiej postaci choroby COVID-19 jest szczególnie wysokie.

Nie chodź od apteki do apteki – rezerwuj leki w Internecie

Jeżeli istnieje koniczność kupienia niezbędnych leków, nie należy chodzić od apteki do apteki i narażać inne osoby na ryzyko zakażenia. Można skorzystać z wyszukiwarki KtoMaLek.pl i rezerwować potrzebne leki w wybranej aptece. W trakcie odbierania leków należy pamiętać, by przestrzegać zaleceń pracowników apteki oraz zachowywać odpowiedni odstęp od innych osób.

Korzystanie z wyszukiwarki KtoMaLek.pl jest bardzo proste. Wystarczy udostępnić lub podać swoją lokalizację oraz wskazać nazwę szukanego leku. Po chwili system wygeneruje listę pobliskich aptek, które posiadają szukany lek. Potem wystarczy już tylko wybrać aptekę, kliknąć przycisk „zarezerwuj” i poczekać cierpliwie na potwierdzenie rezerwacji z apteki. Dopiero po otrzymaniu takiego potwierdzenia możemy udać się do apteki.

KtoMaLek.pl działa także w ramach aplikacji VisiMed, dostępnej dla systemów Android i iOS.

Materiał powstał we współpracy z ktomalek.pl

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij