Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Apteki w czasie koronawirusa. Nie odwiedzaj aptek, skorzystaj z Internetu

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa stała się faktycznym zagrożeniem dla zdrowia społeczeństwa. Polskie władze wzorem innych państw wprowadzają kolejne restrykcje, których celem jest zminimalizowanie liczby zakażeń i ochrona osób, dla których zakażenie SARS-CoV-2 jest szczególnie groźne. Specjaliści zalecają, by przez najbliższy czas pozostać w domu. Ale co robić, gdy kończą się potrzebne nam leki? Zamiast chodzić od apteki do apteki w poszukiwaniu leku, lepiej zarezerwować go na specjalnej stronie internetowej.
Spis treści

Reklama

Czym jest stan zagrożenia epidemicznego?

Liczba zarażonych nowym koronawirusem rośnie w błyskawicznym tempie, dlatego 20 marca 2020 r. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wprowadzeniu na terenie całego kraju tzw. stanu epidemii. Takie zarządzenie nakłada na obywateli pewne ograniczenia, których nadrzędnym celem jest ochrona osób najbardziej narażonych na zachorowanie.

Jakie jest główne zalecenie? Specjaliści mówią jasno – jeżeli mamy taką możliwość, zostańmy w domu. Aby ograniczyć kontakty z innymi ludźmi zamknięto szkoły i uczelnie wyższe, część zakładów pracy, galerie handlowe, restauracje i bary, kina i instytucje kulturalne.

Mimo tylu obostrzeń, część miejsc nadal musi być czynna, by obywatele mogli normalnie funkcjonować – banki, sklepu spożywcze, drogerie, a także apteki, które teraz stanowią pierwszą linię frontu walki z koronawirusem.

Reklama

Masowe podróże do apteki

Zalew medialnych informacji sprawił, że pacjenci zaczęli szturmować apteki w poszukiwaniu:

  • środków dezynfekcyjnych,
  • leków przeciwwirusowych,
  • preparatów podnoszących odporność.

Farmaceuci jednak głośno apelują, by przychodzić do apteki tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne! W dobie zamkniętych sklepów i galerii handlowych, pacjenci zaczęli tłumnie przychodzić do aptek, aby zrealizować zaległe zakupy kosmetyków, suplementów diety oraz innych produktów, niejednokrotnie całkowicie zbędnych w czasie pandemii. Wielu osobom brakuje świadomości, że w ten sposób zagrażają nie tylko sobie, ale również pozostałym pacjentom i personelowi apteki. W najtrudniejszej sytuacji są seniorzy, u których ryzyko rozwinięcia się ciężkiej postaci choroby COVID-19 jest szczególnie wysokie.

Reklama

Nie chodź od apteki do apteki – rezerwuj leki w Internecie

Jeżeli istnieje koniczność kupienia niezbędnych leków, nie należy chodzić od apteki do apteki i narażać inne osoby na ryzyko zakażenia. Wystarczy dostęp do internetu. Można skorzystać ze stron internetowych, czy specjalnych aplikacji i rezerwować potrzebne leki w wybranej aptece. W trakcie ich odbierania należy pamiętać, by przestrzegać zaleceń pracowników apteki oraz zachowywać odpowiedni odstęp od innych osób.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Wiadomości
Doktor Bizoń o terapii raka endometrium: „Najważniejsza jest personalizacja leczenia”
Doktor Bizoń
Chcesz zmienić kolor oczu? Użyj lasera
Zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów? Ministra Zdrowia popiera ten pomysł
Minimalistyczne przedstawienie zakazu w formie czerwonego znaku 'zakaz palenia', nałożonego na biały jednorazowy e-papieros z beżowym ustnikiem, imitującym filtr tradycyjnego papierosa.
Podobne artykuły
Portret starszej kobiety w białym fartuchu laboratoryjnym, trzymającej probówkę z czerwoną cieczą, na białym tle.
Tani test z krwi umożliwi diagnozę choroby Alzheimera
Pacjent chory na stwardnienie rozsiane
Mam stwardnienie rozsiane - relacja pacjenta z forum
Szczepienie dziecka zgodnie z kalendarzem szczepień
Kalendarz obowiązkowych i zalecanych szczepień dziecka - kiedy trzeba je zrobić?
Długość życia po chemioterapii - chory mogą żyć dłużej!
Jak być bardziej męskim? 7 sprawdzonych porad

Reklama


Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!