Atrakcyjność a kolor. Jak powinni ubierać się mężczyźni?

Starszy niż rok
Mężczyźni ubrani na czerwono są bardziej pociągający dla kobiet – tak wynika z badań przeprowadzonych przez prof. psychologii A. Elliota z Uniwersytetu w Rochester.

Mężczyźni ubrani na czerwono są bardziej pociągający dla kobiet – tak wynika z badań przeprowadzonych przez prof. psychologii A. Elliota z Uniwersytetu w Rochester.
Kolor czerwony jest symbolem odwagi, poświęcenia, grzechu, seksualności, władzy i namiętności. Zazwyczaj uważa się, że zarezerwowany jest dla kobiet. Badania opublikowane przez American Psychological Association wskazują jednoznacznie, że związek między kolorem czerwonym, a płcią odnosi się także do mężczyzn.

Jak się ubierać?

Mężczyźni ubrani na czerwono wydają się paniom bardziej zamożni, wpływowi. Co za tym idzie, panie postrzegają takich ludzi jako mających większe możliwości zarabiania pieniędzy i awansu społecznego.

To wszystko co wiąże się z kolorem czerwonym sprawia, że kobiety czują większy pociąg do tak odzianych panów. Z drugiej strony płeć brzydsza która ma na sobie coś czerwonego odznacza się większą pewnością siebie i wiarą we własne możliwości. Takie zachowanie również imponuje kobietom.

Czy wiesz, że: Orzechy włoskie wpływają na płodność u mężczyzn

Prof. A. Elliot wraz z naukowcami z Niemiec, Anglii i Chin ocenili reakcje około 300 studentek i 25 studentów na zdjęcia mężczyzn ukazanych w różnych kolorach koszulek lub w ramkach o różnych barwach. Należy dodać, że orientacja seksualna badanych to heteroseksualizm bądź biseksualizm. Respondenci korzystali z 9 punktowej skali odpowiadając na pytania tyczące atrakcyjności przedstawionych mężczyzn.

W kolejnym eksperymencie uczestnicy na podstawie oceny statusu i atrakcyjności mieli zadeklarować chęć umówienia się z daną osobą, pocałowania oraz stosunku seksualnego.

Okazało się, że pod względem seksualnym panowie w czerwonych koszulkach oraz otoczeni czerwoną ramką byli spostrzegani jako bardziej atrakcyjni. Chociaż kolor czerwony przez różne kultury odbierany jest inaczej, to w kwestii atrakcyjności kobiety z różnych stron świata oceniały jednakowo.

Czytaj też: Badania ginekologiczne dla mężczyzn, czyli wizyta u androloga

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA