Bezpieczne wybielanie zębów - co zastosować?

Białe zęby sprawiają, że kobiety i mężczyźni są pewni siebie i chętniej się uśmiechają. Niestety, palenie papierosów, picie kawy i herbaty, a także spożywanie różnych potraw przyczynia się do powstawania przebarwień. Zęby z wiekiem żółkną, a na szkliwie pojawiają się plamki. Przebarwienia można usunąć za pomocą różnych środków - który z nich wybrać?
wybielanie zębów

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Pasty wybielające - czy są skuteczne?

W drogeriach dostępne są pasty wybielające, jednak ich skuteczność jest niewielka. Większość z nich pozwala usunąć jedynie lekkie przebarwienia, gdyż działanie past ma charakter profilaktyczny. Pasty ze środkami usuwającymi przebarwienia rozjaśniają szkliwo maksymalnie o 1-2 tony, jednak przydadzą się jako ochrona przed powstawaniem plam z kawy i papierosów.

Chemiczne wybielanie zębów może być szkodliwe

Prócz past wybielających, w drogeriach znajdzie się chemiczne środki do wybielania zębów. Żele i nakładki na zęby rozjaśniają szkliwo o kilka tonów, a efekt wybielenia utrzymuje się przez kilka miesięcy - na ogół przez pół roku. Niestety, żele i nakładki mogą powodować podrażnienie dziąseł i nasilać problemy z nadwrażliwością. Ponadto w przypadku posiadania ubytków, można odczuwać przeszywający ból. Problematyczna może być sama aplikacja środków wybielających zęby, gdyż trudno jest nałożyć je równomiernie na szkliwo i powstrzymać ślinotok, który często towarzyszy obecności preparatu na zębach.

Reklama

Bezpieczne wybielanie zębów aktywnych węglem

Aby bezpiecznie i skutecznie wybielić zęby, można sięgnąć po Coco White. Jest to środek z aktywnym węglem, który rozjaśnia szkliwo oraz pozytywnie wpływa na całą jamę ustną. Preparat wybiela i poleruje zęby, wzmacnia szkliwo i chroni je przed działaniem bakterii próchniczych. Coco White usuwa z jamy ustnej toksyny, a jego miętowy, rześki smak przypadnie do gustu wszystkim osobom, które chcą odświeżyć oddech. Aktywny węgiel połączony z glinką bentonitową odżywia szkliwo, dzięki czemu zmniejsza się podatność zębów na powstawanie ubytków.

Coco White jest środkiem wydajnym, który starcza nawet na kilkaset zastosowań. Odrobinę czarnego proszku wysypuje się na szczoteczkę do zębów, a następnie przez około 2 minuty szczotkuje się trzonowce, kły i siekacze. Zęby stają się wyraźnie bielsze już po kilku zastosowaniach, a regularne używanie preparatu chroni przed powstawaniem kolejnych przebarwień. Co ważne, preparat wybielający jest pozbawiony chemicznych składników, które mogłyby podrażniać szkliwo i dziąsła. Można stosować go nawet w przypadku pojawienia się aft i krwawienia dziąseł.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!