Błędy w wybieraniu zabiegów odmładzających

Medycyna estetyczna służyć ma poprawie wyglądu, usunięciu niechcianych defektów estetycznych, redukowaniu oznak upływającego czasu. I rzeczywiście – gdy specjalista medycyny estetycznej zrealizuje indywidualnie opracowaną serię zabiegów upiększających, uzyskiwany jest spektakularny efekt. Niekiedy jednak brak takiego profesjonalnego doradztwa i przyjmowanie klientki bez dokładnej wstępnej konsultacji może przynieść odwrotny skutek. Gdy lekarz medycyny estetycznej nie potrafi doradzić, jakie zabiegi są u danej osoby najbardziej pożądane lub – co gorsza – poddaje się całkowicie woli klientki i wykonuje wszystkie te zabiegi, które w jej opinii poprawią jej wygląd, wówczas efekty mogą być opłakane. Doskonałym tego przykładem jest nieumiejętne wykonywanie zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym prowadzącego do nadmiernego powiększenia ust i pojawienia się „kaczego dzióbka”. Ale nie tylko – równie często popełnianym błędem jest poddawanie się zabiegom modelującym rysy twarzy, zanim zadbamy kompleksowo o kondycję skóry.
Kobieta w czasie zabiegu odmładzającego

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Zacznij od podstaw

Istotą pięknego i młodego wyglądu jest przede wszystkim zadbana skóra. A właściwa pielęgnacja skóry to nie tylko dokładny demakijaż i stosowanie odpowiedniego kremu. Aby skóra występowała zdrowo i promiennie, konieczne jest z jednej strony zapobieganie powstaniu wielu nieestetycznych zmian, a z drugiej – usuwanie zmian już istniejących. Mowa zwłaszcza o:

  • stanach zapalnych czy trądziku
  • bliznach potrądzikowych
  • naczynkach
  • przebarwieniach
  • zmarszczkach
  • rozszerzonych porach i zaskórnikach.

Wiele osób – zwłaszcza młodych – sięga po takie popularne zabiegi medycyny estetycznej jak wypełnianie ust czy modelowanie innych obszarów twarzy kwasem hialuronowym bądź wygładzaniu drobnych zmarszczek botoksem. Zapominają jednak o tym, że takie zmiany nie będą prezentowały się atrakcyjnie na tle skóry dotkniętej niedoskonałościami czy pierwszymi oznakami starzenia. Jeśli natomiast wizyty w gabinecie medycyny estetycznej rozpoczną się od tych najważniejszych zabiegów – wówczas każdy kolejny zabieg będzie przynosił spektakularny efekt.

Obecnie medycyna estetyczna oferuje szereg bezpiecznych i małoinwazyjnych zabiegów, które umożliwiają skuteczne usuwanie wszelkich mankamentów skóry. Dzięki zabiegom laseroterapii, karboksyterapii, mezoterapii igłowej czy osocza bogatopłytkowego można skutecznie usuwać wszelkie defekty skóry. Pomocne są także zabiegi peelingów chemicznych, mezoterapii mikroigłowej, endermologii czy mikrodermabrazji diamentowej. Już seria kilku zabiegów umożliwia usuwanie przebarwień i zmarszczek, które mogą postarzać o kilka lat, a także trudnych do zakrycia makijażem blizn potrądzikowych czy naczynek. I tak przygotowana skóra stanowi doskonałe tło dla dalszych, bardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej. To od wykonania takich zabiegów warto rozpocząć dążenia do zachowania młodego, promiennego i świeżego wyglądu. 

Reklama

Zachowaj umiar

Medycyna estetyczna to doskonałe narzędzie do tego, aby zachować harmonijny i naturalny wygląd. Tak – naturalny, gdyż zabieg wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej koncentrują się na redukowaniu oznak starzenia i przywracania nienagannego wyglądu. A profesjonalnie wykonany zabieg nie ma nic wspólnego z nadmiernie powiększonymi ustami, twarzą pozbawioną mimiki po zbyt hojnym zastosowaniu botoksu czy kopiowaniu wyglądu celebrytów. Niestety – nie brakuje osób, które po poddaniu się zabiegom upiększającym stają się antyreklamą współczesnej medycyny estetycznej. Kto ponosi za to winę? Być może pacjent, który pojawia się w gabinecie z nierealnymi oczekiwaniami dotyczącymi własnego wyglądu. A może osoba wykonująca zabieg, która tym wymaganiom chce sprostać. Nie odmówi wykonania niektórych zmian w wyglądzie, gdy za wszelką cenę chce zatrzymać klienta w gabinecie. Taki gabinet nie ma nic wspólnego z profesjonalnym podejściem do klienta. Niestety – rośnie dostępność takich usług wątpliwej jakości, które mogą odbić się negatywnie nie tylko na wyglądzie, ale także zdrowiu.

Omawiając błędy popełniane podczas zabiegów medycyny estetycznej warto wymienić:

  • wykonywanie niektórych zabiegów przez kosmetyczkę, która nie ma uprawnień do procedur zarezerwowanych wyłącznie dla lekarza medycyny estetycznej
  • zatajenie przez klienta niektórych kłopotów zdrowotnych, przez co lekarz może nie wyeliminować niektórych przeciwwskazań do wykonania zabiegu
  • nieprzestrzeganie przez pacjenta zaleceń przed – i pozabiegowych
  • nieprzykładanie odpowiedniej wagi do wyboru renomowanej kliniki medycyny estetycznej, oferującej najnowocześniejszą aparaturę, certyfikowane preparaty oraz profesjonalną kadrę.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej Neonia

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!