Nowy sklep

już ON-LINE

Brakuje Ci energii? Sprawdź, jak walczyć z przemęczeniem

Życie w ciągłym biegu, brak czasu i natłok obowiązków mogą sprawić, że w końcu Twój organizm odmówi posłuszeństwa. Stres, anemia, zbyt duża ilość kofeiny, zła dieta czy brak ruchu skutecznie mogą odebrać Ci witalność i chęć do życia. Jak temu zaradzić?
Brak energii u dziecka
Źródło: 123RF

Spis treści

Stres

Stres negatywnie wpływa na samopoczucie psychiczne i fizyczne, dlatego walcz z nim. Zwolnij, zachowaj dystans i staraj się pozytywnie myśleć. Nie wyolbrzymiaj problemów, ponieważ życie w ciągłym napięciu powoduje spadek energii. Korzystaj z dobrodziejstw aromaterapii, relaksuj się przy ulubionej muzyce, spotykaj z przyjaciółmi.

 

Zła dieta

Zwracaj uwagę na to, co jesz - zbilansowana dieta dostarczy Twojemu organizmowi odpowiednie ilości kalorii, witamin i mikroelementów. Nie zapominaj o śniadaniu, ponieważ to najważniejszy posiłek, który pobudza Twój organizm do życia. Jedz regularnie i nie dopuszczaj do długiego odczuwania głodu, ponieważ to powoduje rozdrażnienie.

Reklama

Woda

Dla zdrowia i dobrego samopoczucia ważna jest odpowiednia ilość i jakość płynów. Po przebudzeniu wypij  szklankę wody z miodem i sokiem z cytryny, zaś w ciągu dnia nawadniaj swój organizm wodą mineralną lub jonizowaną w ilości 30 ml na każdy kilogram masy ciała. Pij 2 filiżanki kawy dziennie – nadmiar kofeiny powoduje zupełnie odwrotny skutek.

Brak ruchu

Ruch to Twój sprzymierzeniec w walce ze zmęczeniem. Dzięki niemu nie tylko zyskasz energię, ale i będziesz trzymać formę. Wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu dotleni mózg, pozwoli oderwać się od codziennych problemów, zregeneruje organizm i poprawi samopoczucie.

Żelazo i cynk

Żelazo i cynk to szczególnie ważne składniki odżywcze. Żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz w transporcie tlenu w organizmie. Jego niedobór powoduje niedokrwistość, czyli anemię. Cynk natomiast wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i dodaje witalności. Niestety, często nawet spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów nie dostarcza zalecanej dziennej dawki tych mikroelementów, dlatego warto skorzystać z gotowych preparatów dostępnych w aptece. Na szczególną uwagę zasługuje  LomaVital®, który jest płynnym suplementem diety wzbogaconym w witaminy: biotynę, B1, B2, B6, B12 i witaminę C, wyciąg z czarnego bzu i rokitnika zwyczajnego – takie połączenie zwiększa wchłanianie składników aktywnych. Zalecana dawka preparatu pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na żelazo i 75% zapotrzebowania na cynk. Ponadto LomaVital® ma przyjemny, owocowy smak.

Poznaj: 7 prostych sposobów na odzyskanie energii!

Reklama

Zalecane dawkowanie

Dla dzieci od 3. do 10. roku życia, zalecana dzienna dawka LomaVital® wynosi 10 ml. Odpowiada to połowie objętości załączonej miarki. U dzieci poniżej 3. roku życia należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zalecana dzienna dawka LomaVital® dla dzieci powyżej 10. roku życia, młodzieży i dorosłych wynosi 20 ml. Odpowiada to pełnej objętości załączonej miarki. LomaVital® należy przyjmować bezpośrednio przed jednym z posiłków (najlepiej przed śniadaniem).

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)