Cała prawda o depilacji laserowej

Ocena użytkowników

(liczba ocen 3)

Czy depilacja laserowa jest tak niezawodna jak nas przekonują? Oto cała prawda o pozbywaniu się owłosienia

Spis treści

Zauroczeni wizją pięknego i gładkiego ciała szukamy różnych sposobów na pozbycie się owłosienia. Narzucony trend depilacji  skłania nas do korzystania z  coraz bardziej innowacyjnych metod pozbycia się włosa na dłużej. A najlepiej na zawsze.Dziś jest to możliwe dzięki depilacji laserowej, która wydaje się być  zbawieniem na nasze problemy natury estetycznej.

Czy depilacja laserowa jest faktycznie niezawodna?

Podczas zabiegu laserowego temperatura wytwarzana przez światło lasera niszczy widoczną strukturę włosa i mieszka włosowego. Niestety nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie, a promień lasera wychwytuje tylko ich widoczną część. W związku z tym, dla uzyskania oczekiwanego efektu konieczne jest kilkukrotnr powtarzanie sesji.  A to kosztuje. Cena jednorazowego zabiegu waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Skuteczność i jakość depilacji w dużej mierze zależy od typu karnacji i barwy włosa. Laser działa podobnie do barwnika ciemnego. Im karnacja jaśniejsza i ciemniejsze włosy tym zabieg bardziej skuteczny. Natomiast osoby z ciemną karnacją i jasnymi włosami muszą się liczyć z częściowym niepowodzeniem.

Światło promieni przenika do skóry jedynie na głębokość 2 mm, więc jego działanie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie organizmu. Mimo to nie zaleca się tego typu depilacji kobietom w ciąży. Przeciwwskazania do zabiegu dotyczą także osób z infekcją, chorych na bielactwo,35.html">bielactwo nabyte lub łuszczycę.

Depilacja laserowa może nieść za sobą konsekwencje w postaci przebarwień. Negatywne skutki może zniwelować odpowienia profilaktyka.

Najważniejsze, by na zabieg nie przychodzić ze świeżą opalenizną a także nie spożywać substancji światło-uczulających, takich jak niektóre zioła czy leki. W przypadku jwątpliwości wystarczy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego.

SZO

Czytaj: Nadmierne owłosienie u kobiet - przyczyny i metody leczenia

Pytanie: Skąd czerpiesz inspirację na potrawy wigilijne?

  z internetu

  od kogoś bliskiego z rodziny

  z głowy

  z książki kucharskiej

  z prasy kobiecej

  od znajomych