Cement do włosów - termiczny i odbudowujący. Jak działa?

Odbudowujący cement do włosów to produkt idealny dla osób, które często mają do czynienia z farbą fryzjerską, suszarką, prostownicą czy lokówką. Dzięki zawartości białek i lipidów rekonstruuje i wzmacnia strukturę włosów, zwiększając ich wytrzymałość i blask, a także ułatwiając układanie. Natomiast cement termiczny do włosów zapewnia dodatkowo ochronę przed działaniem wysokich temperatur. Cement odbudowujący włosy, a także termiczny, kosztują około 90 złotych za opakowanie wielkości 150 ml. Czy warto tyle wydać na kosmetyki? Czym jest cement do włosów i jak działa?
Kobieta o pięknych długich, blond włosach
Źródło:123RF

Spis treści

Czym jest cement do włosów?

Cement do włosów jest kosmetykiem przeznaczonym do pielęgnacji włosów bardzo cienkich i zniszczonych. To swego rodzaju odżywka, która jak sama nazwa wskazuje, na celu ma odbudowę włókien włosów. Efektem jej stosowania jest zwiększona objętość i obniżona łamliwość włosów, dzięki czemu stają się one bardziej odporne na działanie czynników mechanicznych i chemicznych.

Cement do włosów spaja też rozdwojone końcówki oraz domyka łuski. Tego typu produkt nazywamy odbudowującym i jest on zalecany w szczególności paniom, które bardzo często wykonują farbowanie włosów. Oprócz tego na rynku dostępne są też produkty znane jako cement termiczny, o podobnym składzie, które dedykowane są osobom często poddającym się stylizacji za pomocą urządzeń emitujących ciepło. 

Jak działa cement odbudowujący?

Jak działacement odbudowujący włosy? Istota działania tego typu kosmetyków zasadza się na właściwościach kilku kluczowych składników, wśród których wymienić można takie substancje, jak:

  • pro-keratyna– jest to białko imitujące funkcję keratyny, która jest podstawowym budulcem włosów. Zastosowanie pro-kreatyny pozwala odbudować strukturę zniszczonych włosów, zwiększając ich sprężystość, elastyczność, wytrzymałość mechaniczną,
  • ceramidy – substancje tłuszczowe, lipidy występujące naturalnie w warstwie rogowej naskórka, a także w rogowych łuskach pokrywających włosy. Ceramidy zawarte w cemencie do włosów pozwalają uzupełnić braki w naturalnym spoiwie międzykomórkowym. Chronią w ten sposób włosy przed utratą białka, pozwalają zatrzymywać wewnątrz cząsteczki wody. Wydatnie wpływają na sprężystość, a także zapewniają właściwe nawilżenie i ochronę przed czynnikami środowiskowymi. 

Cement termiczny do włosów

Kosmetykiem z tej samej gamy, lecz o nieco innych właściwościach i przeznaczeniu, jest cement termiczny do włosów. Jest to odżywka, która chronić ma włosy przed działaniem czynników termicznych w czasie stylizacji, a więc gorącym powietrzem suszarki i ciepłem emitowanym przez takie urządzenia, jak prostownica czy lokówka. Cement termiczny chroni też włosy przed działaniem promieni słonecznych. Kosmetyki tego typu wykazują się skutecznością nawet do 180 stopni Celsjusza. Także i w tym przypadku bazą są białko oraz ceramidy, różnica w działaniu wynika natomiast z zastosowania odmiennych składników dodatkowych. 

Widocznym efektem stosowania cementów termicznych jest blask i miękkość nawet w przypadku włosów intensywnie stylizowanych. Środki też wydatnie skracają też czas suszenia włosów (nawet dwukrotnie). 

Jak nakładać cement na włosy?

Jak nakładać cement na włosy? Kosmetyki odbudowujące nanosimy na włosy umyte i lekko wysuszone ręcznikiem. Preparat wmasowujemy we włosy, w szczególności w ich końce. Pozostawiamy na głowie nie więcej niż 2 minuty, a następnie spieniamy i dokładnie spłukujemy. 

Jeśli natomiast chodzi o cement termiczny, niewielką porcję kosmetyku należy nanieść na włosy umyte i wytarte ręcznikiem, po uprzednim nałożeniu odżywki lub maski. Wmasowujemy preparat na całej długości, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek, a następnie, dla utrwalenia efektu, suszymy włosy suszarką lub prostujemy prostownicą. Po nałożeniu cementu termicznego nie spłukujemy już głowy. 

Cement do włosów – opinie

Jakie ma cement do włosów opinie? Jeśli ograniczyć się wyłącznie do osądów wydawanych w przestrzeni internetowej – dobre, a nawet bardzo dobre. Według opinii internautów kosmetyk jest niezastąpiony dla osób, które często suszą włosy. Dodatkowo chwalą go za wydajność i nadawanie błysku włosom. Ponadto fryzura nie elektryzuje się, jest gładka, a włosy są miękkie. 

Czytaj też

 

Bibliografia

  • Odbudowujący cement do włosów, www.papilot.pl
  • Cement odbudowujący włosy, https://estyl.pl

Oceń artykuł

(liczba ocen 1)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij