Cera, psychika i kosmetyka

Ciało i psychika to nie są dwie odrębne rzeczywistości. Można porównać je do dwóch stron tego samego medalu. Skóra jest granicą pomiędzy światem wewnętrznym - ludzkim organizmem, a zewnętrznym - środowiskiem. Skóra odzwierciedla zarówno stan zdrowia jak i psychikę.
 

Skóra odzwierciedla zarówno stan zdrowia jak i psychikę. Niezbędny dla niej jest odpoczynek, który umożliwia regenerację. Regeneracja i oddech są źródłem energii, a także bardzo efektywnym sposobem na pozbywanie się toksyn i zanieczyszczeń.

Czytaj też: Pielęgnacja suchej skóry

Daj skórze odpocząć

Niektórzy z nas odpoczynek mają w pogardzie, pracując często ponad siły. Ale przecież nie wymaga on tak dużej ilości czasu i wielkiego poświęcenia. Wystarczy pójść wcześniej spać, iść na spacer czy odpocząć w sobotę i w niedzielę. Nawet tak niewiele niektórym wydaje się przesadą. Pracują i pracują, są w ciągłym biegu. Nie potrafią się wyłączyć, odpocząć. Odpoczynek traktują jak stratę czasu. Takie zachowanie wiąże się z brakiem umiejętnego relaksu, który odbija się na ich zdrowiu. Ludzie nerwowi, przepracowani mają poszarzałą, ziemistą cerę. Powszechnie wiadomo, że negatywne emocje źle wpływają na skórę i urodę. Dlatego między innymi wizyta u kosmetyczki może być idealną formą odpoczynku i regeneracji. Ale nie należy popadać w przesadę.

Sprawdź: Jak dobrać kosmetyki odpowiednie dla rodzaju i wieku skóry

Wyłącz reklamy

W dzisiejszych czasach kobiety ciągle są bombardowane wizerunkami kreowanymi przez media. Reklamy krzyczą musisz to kupić żeby tak wyglądać! Wtedy lepiej się poczujesz i osiągniesz sukces. Nie jest to do końca prawdą. Presja otoczenia wzbudza w tobie poczucie winy, które wcale nie jest słuszne. Trzeba po prostu zaakceptować siebie takim jakim się jest. Owszem należy o siebie dbać, ale nie niszczyć. Nagminne poprawianie urody nie sprawi, że staniesz się lepszym.

Można spojrzeć na kosmetykę trochę z innej strony tak, aby stała się formą opiekowania się sobą. Opiekować się, leczyć, a nie ciągle poprawiać. I chyba z takim podejściem należy iść przez życie.

Zobacz: Domowe maseczki 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA