Chcę zmienić soczewki. O czym pamiętać?

Wada wzroku jest dość nieprzyjemnym stanem, z którym jednak człowiek nauczył się sobie radzić. Rozwój nauki – do pewnego stopnia zahaczający o transhumanizm – sprawia, że medycyna znajduje dla nas sposoby na radzenie sobie z defektami zdrowia oraz urody. W ten sposób poprawia się nasze życie oraz funkcjonowanie. Niegdyś nie było okularów, a ludzie korzystali z niewielkich lup do czytania. Później przyszły okulary, których jednak nie wszyscy mogli używać. Ostatecznie pojawiły się soczewki kontaktowe, które podbiły rynek oraz serca konsumentów.
Zmiana soczewek kontaktowych

Artykuł sponsorowany

Fot. Materiały partnera

Spis treści

Może być tak, że właśnie znudziły nam się te soczewki, które nosiliśmy do tej pory. Mamy ochotę na zmianę, powiedzmy – na wybór kolorowych, żeby nieco odmienić nasz wizerunek. Brzmi to oczywiście jak dobry pomysł, aczkolwiek musimy wiedzieć, że taka decyzja nie może obyć się bez konsultacji z lekarzem. Jeśli już raz przepisano nam soczewki, nie możemy nagle samemu ich zmienić, bo w ten sposób narażamy się na pogorszenie stanu zdrowia naszych oczu. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na tej stronie: https://twojepierwsze.pl/zaczynam-nosic-soczewki/moge-zmienic-swoje-soczewki-inne/ - jeżeli dopiero zaczynamy nosić soczewki, a one same sprawiają nam dyskomfort, nasze oczy pieką lub bolą, to powinniśmy najpierw skonsultować się z okulistą.

Nigdy nie zmieniaj sam(a) soczewek!

Osoby, które same zmieniają soczewki kontaktowe mogą opowiedzieć, ile problemu sprawiało im niekiedy dobranie tych idealnych. Niekiedy bywa przecież tak, że zamawiają oni dla siebie nowe szkła w Internecie, a później okazuje się, że nie mogą ich założyć – i pieniądze wyrzucone w błoto, bo teraz przecież ich nie zwrócą. Jeżeli już nosimy soczewki i chcielibyśmy je zmienić, to koniecznie udajmy się do okulisty, adres można znaleźć na przykład na tej stronie: https://twojepierwsze.pl/nosze-soczewki/moge-zmienic-swoje-soczewki-inne/ .

Utrata zdrowia oczu jest bardzo poważną sprawą. Źle dobrane soczewki mogą prowadzić na przykład do zapalenia rogówki czy innych nieprzyjemnych następstw. Doprowadzić to może również do bólu głowy, zaburzeń widzenia czy stałego pogarszania się wzroku. To są naprawdę poważne rzeczy i nie można ich lekceważyć, w przeciwnym razie prędzej czy później trafimy do lekarza z problemami, z którymi mogliśmy poradzić sobie wcześniej. Ponadto, kiedy lekarz przepisze nam soczewki, musimy pamiętać o tym, by kupować je w sprawdzonych sklepach – unikajmy portali ogłoszeniowych, bo nigdy nie wiemy, czy za mniejszą cenę nie dostaniemy soczewek gorszej jakości.

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

16682
Pytanie: Co stosujesz na podrażnienia i otarcia w jamie ustnej?

  Żel stomatologiczny

  Płukanki ziołowe

  Preparaty w sprayu

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->