Chcesz wyglądać młodo? Jedz rukiew

Naukowcy udowodnili, że najlepszym kosmetykiem jest odpowiednia dieta. Jeśli chcemy dłużej wyglądać młodo, wystarczy, że nasze menu wzbogacimy o rukiew wodną.
 

Specjaliści zachęcają, by zamiast korzystać z pomocy chirurga plastycznego, zainwestować w  porcję rukwi wodnej. Najnowsze badania potwierdzają, że u 10 na 11 badanych kobiet, które codziennie jadły wspomniane warzywo, zauważono znaczną poprawę kondycji skóry, zaś u 7 na 10 zaobserwowano redukcję zmarszczek.

W testach brały udział kobiety między 23. a 58. rokiem życia. Wystarczyły 4 tygodnie, by odnotować poprawę stanu skóry – w tym czasie kobiety miały za zadanie codziennie spożywać 80 gr rukwi wodnej. To była jedyna zmiana w ich życiu – badane nie mogły bowiem poddawać się zabiegom kosmetycznym i drastycznie zmieniać swoich przyzwyczajeń. Warzywo spożywane było prawie pod każdą postacią, np. w sałatkach, kanapkach, z makaronem - kobietom nie wolno było jedynie jeść rukwi gotowanej.

Zobacz: Ile kalorii potrzebujesz? Prawdopodobnie oceniasz to źle

Rukier - niezwykłe właściwości

Naukowcy podkreślają też, że rukiew jest bogata w witaminę C, E oraz zawiera cztery razy więcej beta-karotenu niż jabłka, pomidory czy brokuły (beta-karoten jest niezbędny do walki z wolnymi rodnikami, które niszczą komórki skóry). Oprócz tego rukwi przypisuje się także zdolność blokowania rozwoju nowotworów.

Jadalna rukiew wodna, która jest warzywem rosnącym na terenach podmokłych, rzadko gości w menu Polaków. Inaczej jest za granicą, gdzie to smaczne i zdrowe warzywo hodowane jest na specjalnych plantacjach.

Egzotyczne owoce. Nie miałeś pojęcia, jak bardzo są zdrowe!

Zobacz: Jak żywić się zimą? Porady dietetyka

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA