Chilipad - śpij spokojnie, wybierz materac, którego temperaturę możesz kontrolować

O tym, jak ważny jest sen dla zdrowia każdego człowieka, słychać często. O znaczeniu nocnego odpoczynku dla prawidłowego funkcjonowania każdego z nas głośno mówią eksperci, którzy zachęcają do tego, aby przesypiać przynajmniej 8 godzin na dobę. Niestety wiele osób nie potrafi poradzić sobie z bezsennością i zaburzeniami snu, które uniemożliwiają pełen relaks, a tym samym mogą być przyczyną wielu dolegliwości. Istnieje kilka sposobów na to, aby zapewnić sobie mocny, spokojny sen. Nowością, która zbiera mnóstwo pozytywnych opinii, jest Chilipad, czyli specjalny materac, pozwalający na kontrolowanie temperatury w trakcie spania. Jest to bardzo ciekawe urządzenie, dzięki któremu można dostosować otoczenie, w którym śpimy do indywidualnych potrzeb. Czym jest Chilipad, jak działa na jakość naszego snu i jakie są inne sposoby na spokojny, regularny i mocny odpoczynek?
Urządzenie Chillipad

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Znaczenie snu dla organizmu człowieka

Dlaczego warto zadbać o jakość snu? Otóż to właśnie kiedy śpimy, nasze ciało najlepiej się regeneruje, co jest bardzo ważne zarówno gdy jesteśmy zmęczeni fizycznie, jak i umysłowo. Nie na darmo osobom przeziębionym i chorym zaleca się duże ilości snu, gdyż to właśnie podczas spania najsprawniej działają procesy regeneracyjne, mające duże znaczenie w dochodzeniu do zdrowia.

Największe korzyści z zapewniania odpowiednich ilości snu naszemu organizmowi, to:

  • redukcja napięcia nerwowego;
  • regeneracja organizmu (w trakcie snu szybciej leczą się rany, następuje sprawniejsza regeneracja mięśni i tkanek, odpoczywa umysł);
  • w trakcie snu wytwarzana jest somatotropina, która ma bardzo duże znaczenie w zapewnianiu prawidłowego wzrostu u dzieci;
  • zapewnia lepsze samopoczucie i więcej sił do działania w ciągu dnia.

Każdemu z nas zdarzyło się nie przespać nocy, dlatego wszyscy doskonale wiemy, jak trudno jest wtedy funkcjonować. Zmniejsza się możliwość skupienia uwagi, przez co spada wydajność w pracy, nie mamy także chęci na żadną aktywność fizyczną, gdyż wszystko, co chcemy zrobić, to znów położyć się spać. Już jedna nieprzespana noc może wpłynąć na funkcjonowanie w dniu kolejnym, jednak gdy takie sytuacje będą powtarzały się systematycznie, narażamy nasz organizm na poważne dolegliwości.

Konsekwencje zbyt małej ilości snu

Człowiek rzadko myśli o tym, co może się stać, jeżeli będzie spał zbyt mało. W wielu przypadkach zaburzenia snu są lekceważone, a osoby, które na nie cierpią, starają się po prostu jakoś funkcjonować. Tymczasem systematyczne braki snu prowadzą do wielu zaburzeń.

Zwiększenie podatności na infekcje

System immunologiczny każdego człowieka wymaga odpoczynku, aby mógł poprawnie funkcjonować. Jeżeli często nie będziemy się wysypiać, nasza odporność spadnie, a wraz z tym wzrośnie podatność na infekcje, a więc częściej będziemy się przeziębiać i zapadać na różne choroby.

Pogorszenie nastroju

Już jedna nieprzespana noc sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni, łatwo się denerwujemy i odreagowujemy zarwaną noc na naszych bliskich. Osoby, które zbyt mało śpią, częściej cierpią na zaburzenia depresyjne, które prowadzą do kolejnych przykrych dolegliwości.

Problemy z układem pokarmowym

Mało kto wiąże zbyt małe ilości snu z problemami z żołądkiem. Tymczasem zaburzenia snu sprzyjają powstawaniu wrzodów żołądka i zwiększają ryzyko zapalenia jelit, które może przerodzić się także w chorobę Leśniowskiego-Crohna. A wszystko to przez to, że nie zadbamy o odpowiednią jakość snu.

Bóle głowy i migreny

Często po nieprzespanej nocy czujemy się źle, ponieważ boli nas głowa. Jeżeli jest to jednorazowe, możemy jakoś to przeżyć. W przypadku, gdy zaburzenia snu występują regularnie, bóle głowy są częstsze i zaburzają codzienne funkcjonowanie. Mogą również pojawić się migreny, czyli bóle głowy tak uporczywe, że nie pozwalają pracować ani zajmować się innymi czynnościami.

Spadek libido

Niezregenerowany organizm będzie miał problemy z odczuwaniem popędu seksualnego. Oznacza to, iż zarwane noce mogą przyczynić się do popsucia relacji z partnerem.

Problemy z zapamiętywaniem i skupieniem uwagi

Kiedy jesteśmy niewyspani, trudniej jest nam się na czymś skupić. Trudniej także jest nam zapamiętywać, co właściwie mieliśmy zrobić. Znacznie pogarsza to naszą wydajność w pracy. Jeżeli taka sytuacja zdarzy się raz na jakiś czas – zostanie to wybaczone, jednak gdy zacznie powtarzać się systematycznie – konsekwencje mogą być poważne.

Nieprzespane noce mogą być bardzo groźne dla osób, zajmujących odpowiedzialne stanowiska. Jeden błąd w pracy lekarza lub policjanta może skończyć się tragicznie.

Spowolnienie metabolizmu

Badania wykazują, iż systematycznie niewysypianie się może skutkować spowolnieniem metabolizmu, a tym samym i wzrostem wagi. U osób, które nie śpią wystarczająco dużo, często dochodzi do zaburzeń hormonalnych, które w wielu przypadkach wpływają na zwiększenie łaknienia.

Reklama

Sposoby na poprawę jakości snu

Istnieje wiele sposobów na to, aby poprawić jakość snu domowymi sposobami. Najprostsze i najpopularniejsze z nich to:

  • kłaść się spać i wstawać o stałych porach;
  • przygotować sobie pomieszczenie do spania (wywietrzyć, zaciemnić);
  • postawić na aktywność fizyczną w ciągu dnia (optymalne zmęczenie ciała sprzyja zasypianiu);
  • stosować zioła odprężające (szałwia, rumianek, melisa);
  • suplementacja melatoniną;
  • wykonywanie ćwiczeń relaksacyjnych.

Czymś, co na pewno pomoże nam zadbać o spokojny, zdrowy sen, jest również odpowiedni materac. I w tym przypadku warto postawić na nowość – Chilipad.

Chilipad – co to jest?

O Chilipad można przeczytać między innymi na stronie Zdrowiej Naturalnie. Jest to zaprojektowany przez firmę T2 International specjalny materac z opcją kontrolowania temperatury. Zakres regulacji wynosi 18-40 stopni Celsjusza, a opcję tę możemy wykorzystywać wedle indywidualnych wymagań. Taki gadżet nie tylko zapewni nam odpowiednią temperaturę podczas snu, ale również pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Jak to działa?

Chilipad działa za pomocą zużycia i ogrzewania wody, dzięki czemu sprzyja również nawilżaniu powietrza. Efekty włączenia regulatora temperatury odczuwalne są nie tylko na łóżku, ale również w jego otoczeniu, co sprawia, że możemy dowolnie ogrzać lub ochłodzić pokój. Produkt sterowany jest specjalnym pilotem, którym regulujemy temperaturę. Miękkie wężyki zastosowane w budowie materaca sprawiają, że obieg wody jest równomierny i temperatura rozkłada się na cały jego obszar.

Dlaczego warto postawić na Chilipad?

Chilipad może nam zapewnić dobry, spokojny sen, niezależnie od warunków, panujących w mieszkaniu. Jeżeli jest gorąco – możemy otoczenie ochłodzić, gdy jest zimno – ogrzać. A co więcej, jest to bardzo wygodny materac, dostępny w różnych rozmiarach, a więc możemy dobrać go do wymiarów naszego łóżka.

Użytkownicy produktu doceniają materac Chilipad za pomoc w pozbyciu się trudności w zasypianiu, szczególnie w okresach grzewczych oraz w trakcie upałów. Jest to urządzenie, wspomagające systematyczny, zdrowy sen, który wpływa korzystnie na cały nasz organizm. Więcej informacji na temat produktu znajdziecie tutaj - https://zdrowiejnaturalnie.pl/chilipad-dostosuje-temperature-materaca-do-wlasnych-potrzeb/

 

Chilipad to ciekawy gadżet, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Zobaczcie, jak oceniają go inni. Zapraszamy do zapoznania się z tą recenzją.

Oceń artykuł

(liczba ocen 3)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->