Chirurgia stomatologiczna - wszystko co musisz wiedzieć

Wizyty u stomatologa nie należą do przyjemnych wydarzeń. Odrębną dziedziną medycyny jest chirurgia stomatologiczna. Słowa te brzmią bardzo poważnie, ale warto zastanowić się, kim tak naprawdę jest i co wykonuje chirurg stomatolog. Chirurgia kojarzy się z leczeniem operacyjnym i w tym wypadku nie jest inaczej. Sprawdź, kim jest i czym zajmuje się chirurgia stomatologiczne.
Chirurgia stomatologiczna

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera
  • Czasami leczenie chorób i zaburzeń jamy ustnej może wymagać interwencji chirurgicznej. W takim wypadku należy udać się do poradni chirurgii stomatologicznej
  • Przed wyborem klinki chirurgii stomatologicznej, warto najpierw sprawdzić jacy lekarze tam przyjmują.
  • Gdy zastanawiasz się nad wyborem dobrego dentysty w Katowicach, odwiedź gabinet https://dentestica.pl/.

Chirurgia stomatologiczne brzmi bardzo poważnie. Niestety, ale zazwyczaj zabiegi operacyjne prowadzone w jamie ustnej takie właśnie są. Przeprowadzone są przez doświadczonych lekarzy, którzy posiadają odpowiednią specjalizację. Same zabiegi chirurgiczne obejmują szereg procedur, jednymi z nich są ekstrakcje zębów, usuwanie korzeni zębowych (Hemisekcje), czy zabiegi rekonstrukcyjne. Przed wyborem lekarza warto skontaktować się z placówką chirurgii stomatologicznej, czy wykonanie takiego zabiegu będzie u nich możliwe.

Przygotowanie do zabiegów chirurgicznych jamy ustnej zaczyna się od podania środka anestezjologicznego. Warto pamiętać, że po zabiegu, przez kilka godzin nie będzie można przyjmować jedzenia, a w dzień zabiegu nie należy spożywać żadnego alkoholu. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od tego, w jakim miejscu jest ząb i czego dotyczy dana operacja. Postęp technologiczny sprawia jednak, że ilość niepożądanych komplikacji oraz niedogodności wciąż spada.

Jak przy każdym zabiegu, tak również przy zabiegach chirurgii szczękowej mogą wystąpić komplikacje. Dobrą praktyką jest ustalenie przebiegu działań oraz zabiegu przed zabiegiem. Po takiej rozmowie z lekarzem pacjent będzie czuł się pewniej oraz bezpieczniej. Powikłania, które mogą wystąpić, zazwyczaj dają się łatwo wyleczyć. Zależy to od organizmu oraz opieki pozabiegowej.

Znalezienie odpowiedniego gabinetu chirurgii szczękowej jest kluczowe i zapewni bezproblemowe leczenie. Po wpisaniu frazy „dobry dentysta Katowice”, można znaleźć gabinet https://dentestica.pl/. Pracujący tam specjaliści zajmują się nie tylko chirurgią, ale również oferują kompleksowe świadczenia stomatologiczne. Jeżeli interesuje Cię implanty czy wykonanie licówki, a przebywasz w Katowicach, to jest to pierwsze miejsce, jakie należy odwiedzić.

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->