Chirurgiczne biustonosze pooperacyjne - po co się je stosuje?

Chirurgiczne biustonosze pooperacyjne (kompresyjne) podtrzymują efekty operacji powiększania oraz zmniejszania piersi (mammoplastyka). Biustonosze pooperacyjne stosuję się również po mastopeksji, czyli zabiegu chirurgicznym podnoszącym piersi oraz poprawiający ich kształt (lifting biustu). Zaleca się również stosowanie funkcjonalnych biustonoszy pooperacyjnych, w celu zminimalizowania obrzęków, siniaków i blizn po zabiegu. Biustonosze kompresyjne zmniejszają ryzyko potencjalnego zakażenia, a także kształtują kontury i stabilizują implanty.
Dobieranie biustonosza

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Spis treści

Pierwsze miesiące po zabiegu

Przez pierwsze miesiące po zabiegu należy unikać biustonoszy z fiszbinami, ponieważ mogą podrażniać blizny, co może wpływać na późniejszą estetykę i wygląd piersi.  Dobrze dobrany biustonosz kompresyjny zapewnia prawidłowe gojenie się i tworzenie się prawidłowego „podparcia” dla implantu.
Wspiera gojenie.

Biustonosz kompresyjny wspiera gojenie się wewnętrznych blizn oraz torebki włóknistej, która pokrywa implant. W szczególności ważne jest to w przypadku implantów anatomicznych, które muszą pozostawać na klatce piersiowej w prawidłowym ułożeniu. Niezrośnięcie się implantu, z torebką łącznotkankową może w konsekwencji doprowadzić do obrócenia się implantu, co jest przyczyną zniekształcenia się piersi.

W biustonoszu kompresyjnym chodzimy i śpimy nawet przez kilka miesięcy. Czas użytkowania zależy indywidualnie od rodzaju implantu np. czy jest to implant okrągły, czy anatomiczny. Dodatkowo sam implant może ważyć nawet kilkaset gramów i jest utrzymywany przez tkanki, dlatego istnieje ryzyko naciągania, a w konsekwencji opadania piersi. Zapobiegać takiemu ryzyku możemy właśnie poprzez noszenie biustonosza kompresyjnego.

Nie tyko sposób przeprowadzenia operacji czy „dobra ręka chirurga” decydują o efektach operacji

Ważną rolę spełnia biustonosz uciskowy. Powinien być wykonany z najwyższej jakości materiału, który będzie gwarantował nie tylko prawidłowe podtrzymanie biustu, ale przede wszystkim powinien pomagać w rekonwalescencji. Funkcjonalność biustonosza kompresyjnego pozwala na łatwe użytkowanie, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę, aby ramiączka regulowane były w 4 pozycjach i posiadały haftki, delikatną i elastyczną gumę, która podtrzymuje biust w odpowiedniej pozycji, nie opina i nie podrażnia delikatnej i wrażliwej skóry. Zamek z podkładem i haftkami, ułatwia zapinanie jest to szczególnie ważne tuż po zabiegu, gdy piersi są szczególnie wyczulone na dotyk. Modelowane miseczki,  podtrzymują efekt tuż po zabiegu. Dzięki temu efekty są bardziej widoczne, co wpływa na bardziej estetyczny wygląd piersi.

Reklama

Pamiętajmy

Kobiety po zabiegu, które noszą biustonosze kompresyjne zdecydowanie rzadziej skarżą się na ból. Pamiętajmy, aby podczas wyboru odpowiedniego biustonosza kompresyjnego kierować się  również jakością materiału czyli tym, aby był przyjemny w dotyku, posiadał łagodną fakturą, płaskie szwy oraz systemy ułatwiające zapinane.

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!