Chrapiesz - pomoże stymulacja nerwu podjęzykowego

Masz problemy z chrapaniem? Nie wykluczone, że stymulacja nerwu podjęzykowego (HGNS) może temu zapobiec
 

Przypomnijmy, że bezdech senny jest zaburzeniem oddychania, które objawia się okresowym zatrzymaniem oddechu w czasie snu. Może powodować znaczne niedotlenienie organizmu. Przejawami bezdechu są m. in. ciężkie chrapanie, senność w ciągu dnia i brak koncentracji. Krótkie przebudzenia zdarzają się w nocy nawet po kilkaset razy.

Stymulacja prądem

Naukowcy z Johns Hopkins Sleep Disorders Center zastosowali ekspertmentalną terapię stymulowania nerwu podjęzykowego prądem. U badanych 30 osób, takie działania wyraźnie poprawił przepływ powietrza w drogach oddechowych, a sama procedura nie przeszkadzała we śnie. W tym celu wykorzystano Implantowany stymulator, który nie tylko monitoruje oddech, ale uaktywnia się w razie potrzeby, pobudzając nerw podjęzykowy, który działa na mięśnie z drogach oddechowych.

Skąd nasz mózg wie, że należy iść spać?

Zdaniem autorów badań, stymulacja nerwu podjęzykowego może być alternatywą dla powszechnie stosowanej metody CPAP, która wymaga uciążliwego podłączania się na noc do aparatury utrzymującej podwyższone ciśnienie w drogach oddechowych

az, PAP

Czytaj też: Co się dzieje w naszym mózgu podczas snu?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: W jakim miejscu najczęściej pojawiają Ci się afty lub pleśniawki?

  w gardle

  na języku (lub pod nim)

  na wardze

  na dziąśle

  wewnątrz policzka

  na podniebieniu

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA