Chudną, bo wiedzą co jest dla nich ważne w życiu

Starszy niż rok
W co wierzysz? Co jest dla Ciebie ważne? Jeśli to wiesz - zapisz, a szybciej schudniesz
 

Czasopismo "Psychological Science" opublikowało bardzo zaskakujące wyniki badań. Studentkom z USA przez 15 min. kazano zapisywać na kartce wartości, które mają dla nich w życiu największe znaczenie.

Okazało się, że w ciągu kilku następnych miesięcy schudły one średnio 1,5 kg. Badania przeprowadziła Christine Logel z Uniwersytetu w Waterloo razem z Geoffrey'em L. Cohenem z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii.

"Prawdopodobnie kobiety, które pierwszego dnia badań pisały o ważnej dla nich wartości życiowej, po przyjściu do domu wieczorem czuły się dobrze ze sobą i nie jadły, żeby poprawić sobie nastrój. Być może zadziałało to również następnego dnia, a w ciągu kilku miesięcy przyniosło wymierne efekty" - skomentowała Christine Logel.

Zrób listę wartości

W badaniach wzięło udział 45 studentek. 60 proc. z nich miało nadwagę lub otyłość. Ustalono to na podstawie wskaźnika masy ciała (BMI), który wylicza się, dzieląc masę ciała w kilogramach przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Z nadwagą mamy do czynienia wówczas, gdy BMI wynosi od 25 do 29, natomiast otyłość stwierdza się, gdy wynosi 30 lub więcej.

Wszystkie kobiety zważono i przedstawiono im listę wartości ważnych w życiu, np.: rodzinę, przyjaciół, religię, kreatywność, poglądy polityczne, muzykę.

Zobacz: 6 trików, które ułatwiają odchudzanie

Pisz o tym, co najważniejsze

Zadanie polegało na uporządkowaniu ich (wartości) w preferowanej kolejności. Później połowa kobiet pisała przez 15 min. o wartości według nich najważniejszej. Pozostałe kobiety pisały dlaczego wybrana wartość z dalszych miejsc ich osobistej listy może mieć znaczenie dla innych.

Miesiąc i 4 miesiące po badaniu wszystkie kobiety zostały zważone ponownie. Okazało się, że te, które pisały o wartości najważniejszej w życiu schudły średnio o 1,5 kg. Pozostałe panie przytyły średnio o 1,2 kg.

Wniosek jest prosty, pozostaje usiąść, zastanowić się co jest dla Ciebie ważne w życiu i pisać. Na zdrowie.
Źródło: PAP

Czytaj też: Ekspert dla biegaczy - bieganie i odchudzanie

Czytaj też: Zdrowe sposoby na odchudzanie - porady dietetyka

szo

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: W jakiej postaci najchętniej przyjmujesz suplementy diety?

  Tabletek/kapsułek

  Proszku (do rozpuszczenia)

  Kropli

  Syropu

  Aerozolu

  Nie przyjmuję

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA