Ciąża Tydzień 39: W oczekiwaniu na poród

Starszy niż rok
To naprawdę ostatni moment by przygotować torbę z rzeczami potrzebnymi w szpitalu

Niedługo do szpitala

Zapewne już kupiłaś potrzebne rzeczy dla siebie i maluszka, być może torba do szpitala już jest spakowana. Jeśli jeszcze nie, czas się przygotować na wyjazd do szpitala.

Co zabrać ze sobą do szpitala?

Najważniejsze – dokumenty, bez nich praktycznie nie ruszaj się z domu. Przygotuj sobie dokument potwierdzający ubezpieczenie, wszystkie badania jakie robiłaś w czasie ciąży i książeczkę ciąży.

Poza tym do torby spakuj: koszule nocne, ręczniki papierowe, podpaski poporodowe, preparaty wspomagające gojenie rany krocza, kapcie, majtki jednorazowe, biustonosz dla matek karmiących i inne przybory toaletowe, których używasz na co dzień.

Zobacz wideo: Przedwczesny poród - gdzie się zgłosić?

Zobacz, gdzie najtaniej kupić środki medyczne potrzebne przy porodzie

Dla dziecka spakuj: kilka sztuk kaftaników, śpiochów, rożek lub kocyk, pieluchy tetrowe i jednorazowe, chusteczki nawilżające do pielęgnacji niemowląt

Internetowa Szkoła Rodzenia MedMe.pl

Główką w dół

Maź płodowa, która pokrywa ciało dziecka, zaczyna się ścierać. W większości ciąż dziecko ustawione jest głową w dół z rączkami skrzyżowanymi na klatce piersiowej. Z powodu braku miejsca w macicy nie porusza się już tak intensywnie, ale dzięki delikatnym ruchom czujesz jego obecność. Maluch cały czas przybiera na wadze.

Przeczytaj kiedy jechać do szpitala - TYDZIEŃ 40 ciąży

SZO

Zobacz: Ciąża i poród – NFZ czy prywatnie?

Zobacz też: Poród lotosowy - na czym polega i czy jest bezpieczny?

Zobacz wideo:Ciąża - objawy i badania