Cierpisz na nadpotliwość? Sprawdź, jak może pomóc Ci zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Nadpotliwość jest uciążliwą przypadłością, która może stać się powodem poważnych kompleksów. Pojawiające się na ubraniach mokre plamy wyglądają mało estetycznie i odbierają pewność siebie. Rozwiązaniem problemu może być toksyna botulinowa.
nadpotliwość

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Artykuł sponsorowany

Jak pokazują statystyki, nadmierne pocenie (hiperhydroza) dotyka nawet 1% naszego społeczeństwa. W jego zwalczeniu nie pomagają antyperspiranty. O ile ich działanie może sprawdzić się w przypadku "normalnego" pocenia, tak w przypadku nadpotliwości są bezradne. Dlatego warto wykorzystać możliwości z zakresu medycyny estetycznej.

Toksyna botulinowa – nie tylko na zmarszczki

Toksyna botulinowa nie jest nowością w medycynie estetycznej. To znany wypełniacz, na szeroką skalę wykorzystywany w zabiegach mających na celu przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Stosując botoks, można wygładzić skórę i pozbyć się zmarszczek, przeprowadzić korekcję nosa czy powiększyć usta. Okazuje się jednak, że toksyna botulinowa skrywa w sobie jeszcze większy potencjał. Dzięki niej można z dużą skutecznością wyeliminować nadmierne pocenie.

Leczenie nadpotliwości botoksem

Do zabiegu zwalczającego nadpotliwość wykorzystywana jest toksyna botulinowa typu A. Pozyskuje się ją z bakterii Clostridium botulinum. Jako że wykonywane iniekcje zawierają niewielką dawkę substancji, jest to zabieg bezpieczny. Ma również charakter odwracalny.

Przed przystąpieniem do zabiegu ważne jest precyzyjne określenie pola nadmiernej potliwości. By osiągnąć wiarygodne dane, wykonuje się tzw. test jodowo-skrobiowy polegający na zaaplikowaniu na skórę jodyny i posypianiu jej skrobią. Miejsca, które mają zostać poddane zabiegowi, natychmiast czernieją.

W przypadku leczenia nadpotliwości toksyna botulinowa odpowiada za blokowanie czynności gruczołów potowych na skutek "porażenia" przewodnictwa nerwowego. Cały efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, a po tym czasie powstają nowe zakończenia nerwowe. Dlatego chcąc zwalczyć nadpotliwość, należy zabieg wykonywać regularnie – w kilkumiesięcznych odstępach czasowych.

Toksynę botulinową można wstrzyknąć w takie obszary ciała jak:

  •  owłosiona skóra głowy;
  •  pachy;
  • dłonie;
  • stopy;
  • czoło.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest niemal bezbolesny. Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort spowodowany iniekcjami, dlatego skórę smaruje się kremem o działaniu znieczulającym.

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->