Co gwiazdy jedzą na drugie śniadanie?

Anna Wyszkoni, Dorota Chotecka, Dominika Gwit, Andrzej Krzywy, Marek Kaliszuk oraz Jacek Kawalec wzięli udział w akcji społecznej „Jem Drugie Śniadanie”. Celem kampanii jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza u młodzieży, dobrego nawyku jedzenie drugiego śniadania. Gwiazdy zdradziły nam swoje sprawdzone patenty na pożywne i smaczne drugie śniadanie.

„Drugie śniadanie zawsze zabieram w pudełeczku do pracy. Jadam zazwyczaj jogurt z owocami lub kanapkę z warzywami i chudą szynka” – powiedziała aktorka Dominika Gwit. „Moje drugie śniadanie to jogurt naturalny z prawdziwym miodem, a do tego dokładam pistacje, siemię lniane i orzeszki. Dla dzieci przygotowuję drugie śniadanie w formie zdrowych kanapek” – zdradziła piosenkarka Anna Wyszkoni.

Zobacz: Śniadanie do pracy. 7 smacznych i prostych propozycji

Z kolei aktorka Dorota Chotecka, mama 8-letniej Klary, na drugie śniadanie piecze chleb pełnoziarnisty. „Kanapka z takim chlebem to samo zdrowie, do tego sałata, pomidory, ogórki, rzodkiewka. Dziecku dodaję na drugie śniadanie ciastko owsiane. Zawsze wstaję o siódmej rano, aby przygotować córce posiłki na cały dzień, które zabiera w termosikach do szkoły” – powiedziała aktorka.
Andrzej Krzywy na drugie śniadanie uwielbia jadać orkiszowe pieczywo z humusem i kiełkami, często jada także kaszę jęczmienną lub gryczaną z warzywami i olejem lnianym. Natomiast aktor Marek Kaliszuk stawia na sałatki, które przygotowuje rano i zabiera na plan lub próbę do teatru. „Preferuję jabłko lub marchewkę, czasami prostą sałatkę z kurczakiem i mnóstwem warzyw, którą sam przygotowuję. Zawsze jednak drugie śniadanie jadam o określonej porze i nigdy nie omijam tego posiłku” – powiedział aktor. Również Jacek Kawalec zawsze pamięta o drugim śniadaniu, a jego ulubione składa się z chleba pełnoziarnistego, sałaty i chudej, drobiowej wędliny.

Czy wiesz, że: Dobre śniadanie to dobre stopnie twojego dziecka

Zdrowie i siła do pracy

Regularne spożywania drugiego śniadania, a także zwracanie uwagi, co wchodzi w jego skład, sprzyja dobrej kondycji psychicznej i fizycznej, zapobiega otyłości, a co za tym idzie wszelkim chorobom metabolicznym, dolegliwościom układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej. Zabieranie drugiego śniadania do pracy i szkoły pozwala także wykluczyć przypadkowość i nieregularność posiłków, uzupełnić składniki odżywcze, dzięki niemu nabieramy sił do pracy i jesteśmy aktywniejsi.
Warto dodać, że „Jem Drugie Śniadanie” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, która edukując jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk.

Sprawdź: Jak powinno wyglądać drugie śniadanie dla Twojego dziecka?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA