Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗

Co to jest ubezpieczenie dla seniora i kto może z niego skorzystać?

Wybór korzystnego ubezpieczenia pozwala na uzyskanie zabezpieczenia finansowego dla siebie i rodziny. W końcu sytuacje losowe są trudne do przewidzenia, a nieszczęśliwe zdarzenia mogą przydarzyć się każdemu. Warto jednak mieć na uwadze, że na rynku dostępne są produkty ubezpieczeniowe nie tylko dla młodych, ale również dla osób w wieku emerytalnym. Dowiedz się, czym wyróżnia się polisa na życie dla seniora oraz kto może z niej skorzystać.
Ubezpieczenie dla seniora
Źródło: Materiały Partnera
Spis treści

Reklama

Ubezpieczenie dla seniora – przy jakich zdarzeniach działa?

W zależności od oferty, ubezpieczenie dla starszych jest kierowane dla osób w przedziale wiekowym między 55 lat a 80 lat. W przypadku takiego produktu, ubezpieczony ma mniejsze możliwości w zakresie rozszerzenia polisy. Zazwyczaj ubezpieczenie dla seniora chroni finansowo przy wystąpieniu następujących zdarzeń:

  • śmierć z przyczyn naturalnych,
  • zgon współmałżonka,
  • śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku, również komunikacyjnego,
  • poważne zachorowanie,
  • pobyt w szpitalu.

Zabezpieczenie na wypadek takich sytuacji pozwala na sfinansowanie kosztów pogrzebu czy uregulowanie zobowiązań seniora. To również wsparcie dla najbliższych w tej kryzysowej sytuacji. W przypadku rozszerzenia polisy o poważne zachorowanie czy pobyt w szpitalu uzyskane świadczenia można wykorzystać na dodatkową pomoc medyczną, czy koszty leczenia.

Reklama

Gdzie kupić ubezpieczenie dla seniora?

Zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie dla osób starszych, ale nie wiesz, gdzie to zrobić? Najczęściej takie oferty znajdziesz:

  •  w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych – warto jednak pamiętać, że nie każda firma ma przygotowane produkty dla seniorów. Do tego samodzielne uzyskiwanie i porównywanie ofert może zająć dużo czasu;
  • w multiagencjach – współpracują one z kilkoma TU, dzięki czemu uzyskasz oferty od różnych firm;
  • przez internet – ubezpieczenie na życie online zamówisz, korzystając z porównywarek internetowych. Wystarczy tylko kilka minut, aby uzupełnić krótki formularz i uzyskać oferty z wielu towarzystw ubezpieczeniowych jednocześnie. To łatwy i szybki proces, który nie wymaga wychodzenia z domu, aby sfinalizować zakup polisy. 

Ubezpieczenie dla seniora to produkt, który zyskuje na popularności. Dzięki niemu nawet osoby po 70. roku życia mogą zadbać o bezpieczeństwo finansowe swoje oraz bliskich. Choć taka polisa zazwyczaj charakteryzuje się nieco wyższą składką niż tradycyjne produkty ubezpieczeniowe, dzięki porównaniu wielu ofert łatwiej wybierzesz tę najkorzystniejszą.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, zwróć uwagę zapisy w OWU w kwestii wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Zazwyczaj dotyczą one zdarzeń zaistniałych, gdy ubezpieczony był pod wpływem alkoholu, samobójstw oraz aktów terroru. Istotnym czynnikiem jest także wysokość sumy ubezpieczenia – ma ona wpływ na poziom bezpieczeństwa, ale też na cenę składki za polisę. Duże znaczenie ma również długość trwania umowy – niektóre polisy trwają dożywotnio.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!

Reklama


Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!