Nowy sklep

już ON-LINE

Czy wiesz co jest przyczyną suchej skóry - ekspert radzi

Skóra zawiera ok. 20% wody znajdującej się w organizmie, z czego ok. 70% w skórze właściwej a w zewnętrznych warstwach naskórka ok. 13%. Skóra zdrowa jest miękka i elastyczna dzięki wodzie i lipidom, które stanowią jej "naturalną emulsję".
Twarz młodej kobiety
Źródło: 123RF
 

Lipidy są głównym elementem spoiwa odpowiedzialnego za prawidłowe przyleganie komórek naskórka, stanowią barierę powstrzymującą ucieczkę wody i w ten sposób pomagają skórze utrzymać odpowiedni stopień nawilżenia. Jeśli skóra wytwarza za mało lipidów, następuje zaburzenie w składzie lipidów powierzchniowych i międzykomórkowych oraz ubytki substancji zdolnych zatrzymać wodę, w efekcie dochodzi do nieprawidłowego funkcjonowania płaszcza hydro-lipidowego i suchości skóry.
Jakie lipidy potrzebne są naszej skórze? Są to ceramidy (1,3,6) i glukozylceramidy, fosfolipidy, cholesterol, trójglicerydy, kwasy i alkohole tłuszczowe, sterole.
Funkcje bariery skóry także pełnią lipidy, głównie ceramidy. W skórze suchej ich ubytek prowadzi do dysfunkcji bariery ochronnej naskórka i powstania niektórych zmian skórnych.

Kiedy mamy do czynienia za skórą odwodnioną?

Ze skórą odwodnioną mamy do czynienia w przypadku, kiedy z naskórka wyparowuje więcej wody niż dociera do niego z głębszych warstw skóry. Odwodnienie może dotyczyć każdego rodzaju skóry, nawet tłustej i skłonnej do zmian trądzikowych. Zawsze towarzyszy skórze suchej - zatem każda skóra sucha jest jednocześnie odwodniona. Niski poziom wilgoci powoduje poważne zakłócenia w jej funkcjonowaniu m.in. degenerację struktur kolagenowych i elastylowych. Odwodnienie w efekcie prowadzi do zwiotczenia skóry i powstawania zmarszczek.

Po rozwiązanie problemów skóry suchej i odwodnionej udajemy się do kliniki zdrowej skóry ziaja med. Ziaja med to produkty hypoalergiczne i bezzapachowe, zawierające synergistyczne połączenie składników aktywnych wyselekcjonowanych ze względu na ich wysoką skuteczność i tolerancję przez skórę. Działają profilaktycznie, również jako uzupełnienie kuracji zalecanej przez lekarzy dermatologów. W najnowszej linii kuracja ultranawilżająca firma Ziaja proponuje 4 nawilżająco-wygładzające preparaty do kompleksowej pielęgnacji całego ciała, opracowane zgodnie z medycznym podejściem do dysfunkcji skóry suchej. W linii wykorzystano substancje ultranawilżające o natychmiastowej aktywności nawadniania powierzchniowych warstw skóry oraz fizjologiczne lipidy odbudowujące uszkodzoną barierę naskórkową. Połączenie składników aktywnych ogranicza proces końcowej utraty wody z głębszych warstw skóry. Produkty polecane są także dla diabetyków.
W kuracji ultranawilżającej znajdziecie m.in. krem do rąk z 10% mocznika oraz krem do stóp z 15% mocznika. Polecamy je do pielęgnacji wysuszonej i spękanej skóry pięt oraz dłoni potrzebujących intensywnej regeneracji po zimie. Te produkty są absolutnym must have w letniej kosmetyczce.

Zobacz: Swędzi, piecze, zmienia barwę – skóra bije na alarm!

Poznajcie wszystkie produkty z kuracji ultranawilżającej Ziaja med:

Nawilżająco-wygładzające preparaty opracowane zgodnie z medycznym podejściem do dysfunkcji skóry suchej.  Wykorzystuje substancje ultranawilżające o natychmiastowej aktywności  nawadniania powierzchniowych warstw skóry oraz fizjologiczne lipidy odbudowujące uszkodzoną barierę naskórkową. Ogranicza proces końcowej utraty wody z głębszych warstw skóry.

Emulsja do twarzy

dzień/noc

nawilża, wygładza, regeneruje

 •   Aktywnie regeneruje barierę ochronną skóry.
 •   Długotrwale i głęboko nawilża oraz chroni przed utratą wilgoci.
 •   Uzupełnia lipidy skóry, wzmacnia efekt spoistości i jędrności naskórka.
 •   Zmiękcza, redukuje szorstkość i nadmierne łuszczenie.
 • Działa jak kompres na wszystkie objawy skóry suchej.

Pojemność: 50 ml, mocznik 10%

Krem do rąk

nawilża, zmiękcza, regeneruje

 •   Zapewnia natychmiastową ulgę suchej skórze dłoni.
 •   Działa jak kompres, jest skoncentrowany i bardzo skuteczny.
 •   Regeneruje naturalną barierę ochronną.
 •   Głęboko nawilża i odczuwalnie zmiękcza naskórek.
 •   Wygładza spierzchniętą, przesuszoną i szorstką skórę.

Pojemność: 100 ml, mocznik 15%

Krem do stóp

nawilża, zmiękcza, złuszcza

 •   Regeneruje szorstką, bardzo suchą i popękaną skórę pięt.
 •   Głęboko nawilża i odczuwalnie zmiękcza naskórek.
 •   Łagodzi dyskomfort powodowany stwardniałą, wysuszoną skórą.

Pojemność: 100 ml, mocznik 5%

Emulsja do ciała

nawilża, wygładza, regeneruje

 •   Odczuwalnie, aktywnie i głęboko nawilża.
 •   Redukuje szorstkość i nadmierne łuszczenie.
 •   Łagodzi świąd i objawy podrażnienia.
 • Działa jak kompres na bardzo suchą, spierzchniętą skórę.

Pojemność: 100 ml

Zobacz: 5 naturalnych sposobów, by zapobiec starzeniu się skóry

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)