Daj swojej skórze troskę - zabieg Hydrafacial

zabieg Hydrafacial

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Autor

Artykuł partnera

Szybki tryb życia, stres, warunki atmosferyczne – zimą ogrzewanie, latem klimatyzacja. Wszystko to wpływa na jakość twojej cery. Jeśli czujesz, że jest odwodniona, brak jej blasku, pojawiają się niedoskonałości, a chcesz szybko odzyskać formę, to może pomóc ci zabieg Hydrafacial, który wykonują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Zabieg ten oczyszcza, nawilża i odżywia skórę. Dlaczego jest to tak ważne?

Rozważmy dwie opcje – czy jeśli nigdy nie miałaś problemów z przesuszoną lub trądzikową cerą, to nigdy już tego typu kłopoty cię nie dotkną? Niestety nikt nie może ci tego zagwarantować. A czy jeśli właśnie uporałaś się z podobnymi trudnościami, to oznacza, że możesz odetchnąć i odpuścić dalszą pracę? W tym wypadku gwarancji też brak. Nasz organizm nieustannie przechodzi przez wiele procesów wewnętrznych, styka się też z licznymi obciążeniami zewnętrznymi. Skóra nieustannie musi sobie z tym radzić i nie zawsze jest w stanie podołać. Stąd tak istotne jest nie tylko działanie objawowe, kiedy już widzimy, że coś się dzieje, ale też profilaktyka.

Oba te zadania spełnia popularna mikrodermabrazja wodna, która wykorzystuje nie tylko bezkryształową dermabrazję, ale też próżnię i substancje aktywne. W ich skład wchodzi m.in. kwas hialuronowy (odpowiadający w organizmie za wiązanie wody), kwas glikolowy (wspiera produkcję elastyny oraz kolagenu), kwas salicylowy (ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne), a także antyoksydanty (przeciwstawiają się wolnym rodnikom, a dzięki temu hamują proces starzenia).

Co ważne, mikrodermabrazja wodna jest zabiegiem bezinwazyjnym. Nie wiąże się z nim także długi czas rekonwalescencji, podczas którego musimy skutecznie ukrywać twarz i w zamknięciu przed światem niecierpliwie czekać na efekty. Już po pierwszym zabiegu widać pozytywne rezultaty. Śmiało więc mogą korzystać z niej osoby, które chcą rozświetlić swoją cerę przed ważnym wyjściem, biznesową kolacją, długo wyczekiwaną randką, czy też uroczystym spotkaniem. Dlaczego padło tu określenie „osoby”? Bowiem zabieg skierowany jest nie tylko do kobiet. Odpowiada on zarówno na potrzeby mężczyzn, a roli nie gra tutaj także wiek, co podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy wykonują zabieg Hydrafacial. Jeśli bowiem chodzi np. o nastolatków (nawet od 12-ego roku życia), może to być skuteczna metoda na walkę z trądzikiem. Ważne jest zatem, aby dostosować możliwości terapii do potrzeb danej skóry. Stąd tak istotna jest konsultacja z ekspertem i wspólne ustalenie, co jest dla naszej cery najważniejsze.

Siła składników

Zabieg składa się z kilku etapów. Początkowo cera jest oczyszczana, usuwany jest też zrogowaciały naskórek. W tym samym czasie odbywa się również pobudzanie mikrokrążenia skóry. Następnie aplikowane jest Activ-4 wielofunkcyjne serum, które dostarcza cennych minerałów i witamin. Jeśli cera jest trądzikowa, warte zastosowania jest wtedy także serum Beta-HD stworzone specjalnie z myślą o tym problemie i przeznaczone właśnie do cery tłustej. Kolejne serum, Antiox-6, chroni skórę przed negatywnym oddziaływaniem środowiska oraz przed wspomnianymi już wolnymi rodnikami. Jeśli zaś szczególnie zależy nam na eliminowaniu przebarwień, to precyzyjnie zrobi to serum Antiox+.

Widząc jak wiele elementów pracuje w trakcie tego zabiegu nad naszą cerą, nie można być chyba zaskoczonym, że efektem jest rozjaśniona i zregenerowana skóra. Zmarszczki stają się mniej widoczne, przebarwienia tracą na intensywności, a zmiany trądzikowe ulegają złagodzeniu. Co jeszcze jest plusem? Niewątpliwie… relaks! Tak, to także istotny element zabiegów kosmetycznych. Jest to czas dla samego/samej siebie, czas na głęboki odpoczynek i naładowanie baterii. Warto w codziennym pędzie znaleźć te 30-60 minut – bo troska o swoje potrzeby należy się każdemu z nas, dajmy sobie na to przestrzeń.

Więcej o zabiegu Hydrafacial znajdziesz na stronie warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/hydrafacial/

Oceń artykuł

(liczba ocen 0)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA