Dbam o Zdrowie – biegam i… pomagam!

„Wyżej, szybciej, silniej” to dewiza przyświecająca każdemu sportowcowi, który na co dzień mierzy się z własnymi słabościami. Niejeden maratończyk powtarza ją jak mantrę, pokonując ostatnie kilometry biegu. W przypadku Łódź Maraton Dbam o Zdrowie biegaczy mobilizuje nieco inna wersja tego hasła: „Wyżej, szybciej, silniej… i w dobrej wierze”.
 

Wzorem Maratonu Londyńskiego, Łódź Maraton Dbam o Zdrowie nie jest jedynie wyścigiem po puchar i tytuł zwycięzcy. Wydarzenie łączy się z określoną misją, dzięki której rywalizacja biegaczy wkracza w zupełnie nowy wymiar, a meta nie oznacza tylko i wyłącznie nagród i pochwał. „Biegam – Pomagam” to towarzysząca wydarzeniu inicjatywa, zachęcająca uczestników łódzkiego biegu do zaangażowania się w działalność charytatywną w myśl zasady „Razem możemy więcej”.

Reguły są proste: przy zapisach każdy może wspomóc jedną z pięciu organizacji dobroczynnych współpracujących z maratonem. Na wsparcie czekają Fundacja Udar Mózgu, Fundacja Synapsis, Fundacja Hospicyjna oraz Caritas Archidiecezji Łódzkiej, które można wesprzeć już na samym starcie i przekazać na ich rzecz dowolną kwotę. Co więcej, podobnie jak w przypadku brytyjskich biegaczy, łódzcy maratończycy mają możliwość założenia zbiórek biegowych na własną rękę i gromadzenia środków dla podopiecznych Fundacji Dbam o Zdrowie. W ten sposób biegacze zapewniają dodatkowe wsparcie dla potrzebujących, które dzięki Fundacji DOZ zostanie przekazane na zakup niezbędnych lekarstw i artykułów medycznych. Jest to niezwykle istotny aspekt działań dobroczynnych związanych z maratonem, gdyż szacuje się, że co czwarty Polak nie wykupuje potrzebnych farmaceutyków z powodu braku pieniędzy.

Czytaj także: Zanim wystartujesz w Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Akcja Biegam - Pomagam

Aby dołączyć do akcji „Biegam – Pomagam” – zarówno jako inicjator zbiórki, jak i osoba wspomagająca charytatywny cel – wystarczy wejść na stronę portalu społecznościowego Siepomaga, gdzie znajdują się informacje zarówno na temat podopiecznych Fundacji, jak i biegaczy: Siepomaga.pl.

Jeszcze kilka lat temu idea pomocy związanej z bieganiem nie miała w Polsce aż tak licznego grona entuzjastów. Obecnie coraz więcej osób angażuje się w tę inicjatywę, a organizatorzy Łódź Maraton Dbam o Zdrowie dokładają wszelkich starań, by polska edycja charytatywnego biegu zbliżyła się poziomem i frekwencją do Maratonu Londyńskiego, w którym setki uczestników organizują zbiórki na cele dobroczynne. W tym roku łódzcy biegacze dedykują swój trud i wysiłek podopiecznym Fundacji DOZ chorym m.in. na mukowiscydoza,2824,1.html">mukowiscydozę, cukrzycę typu I, rozszczepienie podniebienia, zanik mięśni, stwardnienie rozsiane i niewydolność żylną.

- Poprzez akcję „Razem Możemy Więcej” chcemy przybliżyć Polakom poważny problem społeczny związany z barierami w dostępie do leków. Łączymy siły również po to, by wspólnie promować nowoczesny model charytatywności. Wierzymy, że maratończycy to wyjątkowi ludzie, którzy mają w sobie wiele pasji. Tą pasją są w stanie zarażać innych. Chcemy udowodnić, że bieganie może służyć dobrej sprawie – mówi Gabriela Kwestarz-Biczysko z Fundacji Dbam o Zdrowie, która biegnie dla małego Adriana.

W dobrej wierze 14 kwietnia 2013 roku maratończycy pokonają dystans 42 kilometrów i 195 metrów. Organizatorzy Łódź Maraton Dbam o Zdrowie postanowili nawiązać do tej liczby, ustanawiając charytatywną poprzeczkę na wysokości 42.195 złotych. Oprócz tego kwotę zebraną ze zbiórek biegowych podwoi Fundacja DOZ. Całość zostanie przekazana na rzecz podopiecznych oraz organizacji charytatywnych współpracujących z maratonem. Dołączając do akcji, wspierasz najbardziej potrzebujących. Pamiętaj, pomagać może każdy! Więcej informacji na temat Łódź Maraton Dbam o Zdrowie znajdziesz pod adresem Lodzmaraton.pl.

Zobacz: Dbam o zdrowie - magazyn dla lubiących żyć zdrowo. Już w sprzedaży!

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA