Depilacja laserowa - Light Sheer Duet: 6 faktów o których nie wiedziałaś

Zabieg epilacji mieszków włosowych z wykorzystaniem metody Light Sheer Duet, choć innowacyjny, to jednak wiąże się z pewnymi, często nieznanymi zagadnieniami. Na wskutek stosowania wcześniejszych i często niedoskonałych metod depilacji, wiele kobiet odczuwa naturalny strach również i przed tym zabiegiem.
depilacja laserowa

Artykuł sponsorowany

Spis treści

W poniższym artykule spróbujemy ukazać go w zupełnie innym świetle, przedstawiając kilka rzetelnych faktów na jego temat. Argumenty te mają charakter naukowy i poparte są intensywnymi badaniami laboratoryjnymi.

Fakt nr 1: Boli, czy nie boli?

W wielu pseudonaukowych publikacjach epilacja laserowa jest traktowana jako zabieg bezbolesny, komfortowy a wręcz relaksacyjny. Zamiast zachęcać, twierdzenie to odpycha potencjalne Klientki a zwłaszcza te, które już wcześniej miały do czynienia z zabiegiem depilacji laserowej.

Oczywiście depilacja laserowa jest zabiegiem charakteryzującym się znacznie większym natężeniem bólu, niż jej odpowiednik w postaci epilacji. Niemniej również i w tym drugim przypadku mamy do czynienia z pewnym dyskomfortem, związanym z miejscowym oddziaływaniem relatywnie wysokich temperatur na zarodki włosów.

Na szczęście dyskomfort fizyczny związany z epilacją mieszków włosowych jest relatywnie mały. U osób z wrodzonym, bardzo niskim progiem bólu, stosuje się dodatkowe kremy znieczulające.

Fakt nr 2: Laser, który chłodzi

Zaimplementowanie w urządzeniu Light Sheer Duet dwóch osobnych głowic, umożliwia nie tylko efektywniejsze przeprowadzenie zabiegu, ale też zwiększa ochronę skóry przed ewentualnymi oparzeniami. Pierwsza z nich o wymiarach 9 x 9 mm wykorzystywana jest do chłodzenia skóry i ochrony przed oparzeniami. Dzięki niej intensywność punktowego oddziaływania światła można zwiększyć, bez ryzyka uszkodzenia zewnętrznych i wewnętrznych powłok skórnych.

Druga głowica wyróżnia się z kolei znacznie większym okienkiem zabiegowym, którego wymiary wynoszą 22 x 35 mm, zintegrowanym z automatycznym systemem zasysania. Dzięki tak przemyślanej kompilacji rozwiązań liczba impulsów, niezbędnych w procesie skutecznej epilacji spada aż 10 - krotnie. 

Zastosowanie znacznie większej głowicy pozwoliło na znaczne zredukowanie finalnego czasu trwania zabiegu. O ile dotychczasowe metody depilacji nóg wymagały poświęcenia 2 a nawet 3 godzin, o tyle nowoczesne rozwiązania oparte na epilacji laserowej redukują ten czas do zaledwie 15 minut. 

Reklama

Fakt nr 3: Ile to trwa?

Rzetelne analizy i obserwacje wskazują, że pierwsze efekty stosowania zabiegu epilacji widać już po około 2 - 3 tygodniach od rozpoczęcia terapii. To właśnie wtedy wypadają pierwsze włosy, które w trakcie zabiegu były w fazie anagemy, czyli wzrostu. Laser działa tylko na te włosy, co wiąże się z koniecznością okresowego powtarzania zabiegu, aż do ich całkowitego usunięcia.

U większości Pacjentek już po pierwszym zabiegu zniknęła około 1/5 wszystkich włosków. Niektóre z nich odrastają, ale są znacznie słabsze, niż przed zastosowaniem lasera. Ponadto i tak z biegiem czasu same wypadają i nie odrastają. 

Jak długo to wszystko trwa? Zwykle należy wykonać od sześciu, do nawet ośmiu zabiegów, przeprowadzanych mniej więcej co 7 tygodni. Pod koniec każdego z cykli włoski będą stopniowo odrastać, aczkolwiek w znacznie rzadszej formie. Z biegiem czasu nie będzie ich w ogóle. 

Fakt nr 4: Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Wiele Pacjentek słysząc o skuteczności lasera Light Sheer Duet zastanawia się, czy ta metoda jest zupełnie bezpieczna. Bezpieczeństwo jest jednym z kryteriów stworzenia tego niezwykłego lasera, o czym świadczy nie tylko opinia samych Klientek, ale również niezależnych specjalistów z dziedziny dermatologii.

Argumentem przemawiającym za bezpieczeństwem tej metody jest fakt, że poleca się ją w stanach chorobowych (zapalenie mieszków włosowych, wrastające włosy itd.). Stosuje się ją również u tych osób, u których wcześniejsze metody leczenia włosków i mieszków włosowych nie przyniosły żadnych efektów.

O bezpieczeństwie metody świadczy również fakt, że twórca Light Sheer Duet - firma Lumienis, uzyskała na swój produkt certyfikat FDA, wydawany przez amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków. Certyfikacja ta była podstawą do uzyskania również i innych zaświadczeń, umożliwiających wdrożenie tej technologii również na obszarze Unii Europejskiej.

Zaletą metody Light Sheer Duet jest brak oddziaływania na skórę i znajdujące się pod nią tkanki. Laser co prawda przenika przez naskórek i skórę właściwą, ale oddziałuje wyłącznie na mieszki włosowe, nie naruszając integralności którejkolwiek z tkanek (w przeciwieństwie do metody IPL).

Należy również podkreślić, że stosowanie zabiegu z wykorzystaniem tej metody, zawsze jest poprzedzone stosownymi badaniami lekarskimi. Profesjonalne studio wykorzystujące Light Sheer Duet potrafi również drogą telefoniczną odpowiedzieć na niektóre pytania Pacjentek, zanim trafią one do gabinetu lekarza.

Fakt nr 5: Brak poparzeń!

Laserem Light Sheer Duet nie można się poparzyć o ile oczywiście sam zabieg jest wykonywany przez profesjonalistę, w sposób wskazany przez producenta i lekarza. Z powodzeniem można go stosować w takich miejscach jak pachy, czy strefa bikini. Jedynie w najbardziej wrażliwych miejscach zaleca się łączenie go z dodatkowymi kremami osłonowymi, których zadaniem jest nawilżenie epilowanego miejsca. 

W celu zmniejszenia i tak niewielkich efektów oddziaływania lasera na tkankę skórną, zaleca się przestrzegania wszystkich zaleceń, niezbędnych w celu ochrony skóry przed powikłaniami. Najważniejszą zasadą jest ochrona skóry przed oddziaływaniem np. silnych promieni słonecznych. Niemniej nie ma przeciwwskazań, by zabieg Light Sheer Duet mógł odbywać się latem.

Fakt nr 6: Proste przygotowanie się do zabiegu

Przygotowanie się do zabiegu epilacji laserowej z wykorzystaniem metody Light Sheer Duet jest niezwykle proste. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów (np. depilacja laserowa) zakres obostrzeń jest tu znacznie mniejszy.

Depilacja laserowa – zalecenia:

 

  1. Na depilowane miejsce w dniu zabiegu nie należy stosować ani antyperspirantu, ani też jakichkolwiek innych kremów. Zasada ta nie dotyczy dedykowanych kremów ochronnych, mających zapobiec powstaniu charakterystycznego efektu podrażnienia i pieczenia skóry.
  2. Na około sześć miesięcy przez pierwszym zabiegiem należy zakończyć retinoidalną terapię doustną
  3. Na około 4 - 8 tygodni przed zabiegiem nie należy wyrywać włosków za pomocą pęsety. Nie zaleca się również stosowania wosków i depilatora. Tradycyjne golenie i przycinanie należy zakończyć na około tydzień przed datą pierwszego (i każdego kolejnego) zabiegu
  4. W tym samym czasie nie zaleca się korzystania z solarium. Nie powinno się również narażać na zbyt intensywne promienie słoneczne. Opalanie również nie wchodzi w grę
  5. Na około cztery tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy w miejscu epilowanej powierzchni skóry jakichkolwiek kremów i balsamów z witaminą A, C a także - z kwasami owocowymi i retinoidami
  6. Na około tydzień przed zabiegiem powinno się odstawić wszelkie leki, które uwrażliwiają skórę na światło słoneczne. Zasada ta dotyczy również mieszanek ziołowych o podobnym działaniu, takich jak nagietek, czy dziurawiec. W tym samym czasie odstawiamy też wszystkie preparaty, działające na zasadzie peelingu
  7. Jeśli skóra w miejscach, które mają być epilowane, wymaga znacznie większego nawilżenia, koniecznie na około tydzień przez zabiegiem należy zastosować dodatkowe, ochronne i nawilżające preparaty, takie jak Nanobase, Dermosan, czy Alantan Plus. Krok ten powinno stosować się ze względów zapobiegawczych, gdyż epilowana skóra nie powinna być pod żadnym względem podrażniona, ani też wysuszona
  8. W dniu, w którym będzie przeprowadzany zabieg z wykorzystaniem metody Light Sheer Duet, należy delikatnie zgolić prawie wszystkie włoski z epilowanych powierzchni. Dobrym pomysłem jest pozostawienie kilku z nich (1 centymetr kwadratowy), w celu dokładnej analizy ich rozmieszczenia, a co za tym idzie - grubości i gęstości.
  9. W dniu zabiegu skóra powinna być umyta i czysta. Nie należy smarować jej jakimikolwiek specyfikami.

Mamy nadzieję, że te 6 medycznie potwierdzonych faktów przekona zainteresowane osoby do zasadności zabiegu Light Sheer Duet i jego przewagi nad dotychczasowymi, mniej zaawansowanymi metodami. 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->