Dieta dla byłych futbolistów

Starszy niż rok
Okazuje się, że byli futboliści amerykańscy potrzebują diety. Szczególnie, gdy ich tryb życia po zakończeniu kariery jest mało aktywny
 

Futbol amerykański to sport bardzo kontaktowy - urazy głowy są tu codziennością. Jak wykazali naukowcy z University of Missouri, następstwem może być pogorszenie sprawności umysłowej i problemy zdrowotne - większe w porównaniu zarówno z innymi sportowcami, jak i osobami, które sportu nie uprawiały.

Sport to zdrowie

Na zdrowie byłych zawodników wpływają także inne czynniki - na przykład dieta i ćwiczenia. Jak wykazali specjaliści z Missouri, dawni gracze, których dieta była bogata w tłuszcz i cholesterol mieli większe problemy z przypominaniem sobie zapamiętanych informacji, orientacją czy wdrażaniem pomysłów. Natomiast często wykonywane, intensywne ćwiczenia fizyczne sprzyjały zachowaniu zdrowia i sprawności umysłowej.

Prof. Pam Hilton twierdzi, że  chociaż ćwiczenia i dieta nie odwrócą całkowicie następstw licznych urazów związanych z uprawianiem sportu, mogą spowolnić pogarszanie się zdrowia.

az, PAP

Sprawdź: Wegetarianizm – zdrowie czy zagrożenie?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA