Dieta Vitaline - 13-minutowa

Starszy niż rok
Jedz co 13 minut, a nie pożałujesz – tak mówi autorka diety vitaline. Jeśli podjadasz, ta dieta jest dla Ciebie wprost stworzona!
 

Elisabeth Lane swoją dietą rozpętała prawdziwą dyskusję na temat racjonalnego żywienia. Zaproponowana przez nią dieta o nazwie Vitaline mówi: „Jedz bardzo często, za to niewiele i chudnij”! Sprawdź, co proponuje autorka.

Dieta zakłada jedzenie małych porcji w krótkich odstępach czasu (13 minut). Nie znaczy to wcale jednak, że będziesz mogła jeść to o czym zamarzysz. Wszystkie spożywane posiłki są bowiem z góry zaplanowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego organizmu. Z kolei porcje są tak małe, że wydają się wręcz śmieszne (porcja wielkości łyżeczki od herbaty). Już wiesz, skąd wzięło się to mierzenie czasu?

Cały dzień jesteś po prostu głodny. Sprawdź: Jesteś ciągle głodny? Odkryj przyczyny nadmiernego głodu

Co wolno jeść?

Na całą dietę składają się trzy bardzo niskokaloryczne główne dania i mniejsze porcje podawane pomiędzy nimi w ustalonym odstępie czasu. Dozwolone są małe kawałki mięsa i warzyw, a także odrobina tłuszczu. Ogólnie je się mało węglowodanów, natomiast sporo protein. W pierwszym tygodniu zabroniony jest alkohol, w drugim można pozwolić sobie na kieliszek wina i trochę więcej owoców. Zabronione są słodycze.
Pamiętaj, duża aktywność nie jest wskazana. Zalecane są tylko spacery, pływanie, wolna jazda na rowerze.

Ile można schudnąć?

Jak twierdzą ci, którzy poddali się diecie można zrzucić  2,5 kg w 2 tygodnie.

Ek, odzywianie-dietetyczne, www.vitaline-slimming.co.uk

Czytaj też: Jak działa dieta Dukana? Czy jest niebezpieczna?

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA