DOZ Maraton Łódź z PZU - podsumowanie

W dniach 15-17 kwietnia 2016 odbył się DOZ Maraton Łódź z PZU. Wydarzenie dostarczyło jak zwykle wiele emocji i biegaczom i kibicom. Na medme.pl krótkie podsumowanie.

W tegorocznym DOZ Maraton Łódź z PZU i imprezach towarzyszących pobiegło prawie 6000 biegaczy - to jak do tej pory rekordowa liczba!

Trasa biegu umożliwiała zetknięcie się zawodników z wyjątkowymi miejscami w Łodzi takimi jak: Księży Młyn, ulica Piotrkowska czy EC1.

Wśród kibiców nie zabrakło zorganizowanych grup reprezentowanych przez łódzkie szkoły oraz łódzkie przedsiębiorstwa.

To było prawdziwe święto biegania!

Podczas tego sportowego wydarzenia na biegaczy, kibiców i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji.

16 kwietnia w ramach DOZ Maratonu Łódź z PZU odbył się bieg śniadaniowy oraz Piknik Dbam o Zdrowie, a także dla najmłodszych biegaczy Omegamed Kids Run.


DOZ Maraton Łódź z PZU, jako pierwsza impreza biegowa w Polsce posiada certyfikat 5* European Athletics oraz, jako jedna z niewielu na świecie, odznakę IAAF Silver Label Road Races, gwarantującą wysoki poziom organizacyjny i sportowy.

Abraw Misganaw z Etiopi (2:13:24) oraz Jemutai Mutgaa Racheal z Kenii (2:31:41) zwyciężyli w DOZ Maratonie Łódź z PZU 2016.  Jako druga kobieta na mecie zameldowała się Agnieszka Mierzejewska, która jednocześnie została Mistrzynią Polski w maratonie.

Wiecej wyników na stronie http://www.lodzmaraton.pl/aktualnosci/kolejna-edycja-za-nami

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA