Ekliniki.pl poleca centra medyczne

ekliniki

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany
W naszym kraju funkcjonuje coraz więcej profesjonalnych centrów medycznych, które zapewniają leczenie na najwyższym poziomie. Prezentujemy dwa z nich.

Artykuł sponsorowany

Prezentacje poniższych centrów medycznych można znaleźć w serwisie ekliniki.pl na tej stronie

Europejskie Centrum Zdrowia (ECZ) Otwock

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zgodnie z nazwą spełnia najwyższe europejskie standardy usług medycznych. Centrum wyposażone jest w nowoczesny sprzęt medyczny oraz unikalną, wysokiej klasy aparaturę diagnostyczno-obrazową.

ECZ zajmuje się kompleksowymi usługami medycznymi: zarówno w dziedzinie konsultacji, diagnostyki, jak i zabiegów operacyjnych, rehabilitacji i rekonwalescencji. W jego strukturze znajdują się: Kliniki Kardiologii, Onkologii Klinicznej, Urologii, Oddziały Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Przewodu Pokarmowego, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej, Ortopedii a także Diagnostyka Obrazowa w tym Pracownia Rezonansu Magnetycznego oraz Tomografii Komputerowej Diagnostyka laboratoryjna oraz Poradnie specjalistyczne.

Działanie ECZ można zobrazować na przykładzie Kliniki Kardiologii, która jest największym ośrodkiem w Polsce prowadzącym leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego. Posiada wieloprofilowy oddział zabiegowo-zachowawczy z możliwością monitorowania telemetrycznego oraz Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej. Klinika zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, niewydolnością krążenia, wadami nabytymi serca. W tym dziale centrum medycznego znajdują się pracownie Echokardiografii, Holtera i Testów wysiłkowych, Elektrofizjologii, Hemodynamiki/Radiologii Interwencyjnej.

Centrum Medyczne Bieńkowski

Centrum Medyczne w Bydgoszczy specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej, w tym operacji nosa, powiek i uszu, operacji plastycznych piersi, odmładzających twarz czy też modelowaniu sylwetki.

Dyrektorem kliniki jest Dr Wiesław Bieńkowski, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, który w zawodzie pracuje od początku lat 90. W 2003 roku założył klinikę, która dziś należy do najnowocześniejszych w całym województwie kujawsko-pomorskim. Wizytówką tego obiektu jest blok operacyjny, na którym mieszczą się sale operacyjne z laminarnym przepływem powietrza, sala przygotowania pacjenta i operatorów, własna sterylizacja oraz sala wybudzeń. Dzięki zaawansowanej instalacji audiowizualnej można przeprowadzić bezpośrednią dwukierunkową transmisję obrazu i dźwięku z sal operacyjnych do sali konferencyjnej.

Jakość bydgoskiej placówki potwierdzają wyróżnienia przyznane przez Newsweek Polska i Wprost, które w 2005 roku sklasyfikowały centra medyczne z naszego kraju. W rankingach klinika Bieńkowski zajęła czołowe lokaty

Artykuł został przygotowany przez serwis www.ekliniki.pl

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

WASZA OPINIA JEST DLA NAS WAŻNA