Fotele do masażu w biurach - podnieś komfort pracy

Praca w biurze to nie “ciepła posadka” jak ją postrzegają osoby postronne - powie Ci o tym każdy, kto przy biurku spędza po 8 godzin dziennie (a nawet dłużej).
fotel masujący

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Praca biurowa negatywnie wpływa na samopoczucie i jest przyczyną wielu chorób (zaburzenia w funkcjonowaniu układu szkieletowo- mięśniowego, choroby serca, cukrzyca, depresja) - mówią o tym pracownicy, potwierdzają lekarze, a i sami pracodawcy dostrzegają problemy pracowników wynikające ze statycznej pracy przy monitorze komputera, szumu urządzeń biurowych czy wszechobecnego stresu towarzyszącego nam nie tylko w życiu codziennym, ale także w pracy.

Jak zbawienne w takiej sytuacji dla naszego organizmu są masaże, wiedzą Ci, którzy mają czas i pieniądze na korzystanie z takich zabiegów lub są szczęśliwymi posiadaczami fotela masującego. Jak skuteczne są fotele masujące w biurze - wiedzą nieliczni. Obolały i nerwowy człowiek nigdy nie będzie wydajnym pracownikiem, nie będzie uprzejmy i miły dla innych i ogólnie rzecz biorąc będzie źle wpływał na wizerunek firmy. Ergonomiczne meble biurowe, to już standard, ale coraz częściej pracodawcy decydują się na utworzenie pokoju relaksu, by chociaż na chwilę pracownicy mogli oderwać się od jednostajnego zajęcia wymagającego w większości czasu pozycji siedzącej. Sztywność mięśni, bóle karku, głowy, mrowienia w nogach, to tylko niektóre przypadłości wywołane “siedzeniem” czyli nienaturalną, wymuszoną pozycją ciała. Coraz więcej pracodawców rozważa zakup nie tylko stołu bilardowego, ale wstawienie do takiego pomieszczenia fotela masującego. Jeśli nawet nie możemy wygospodarować miejsca na pokój relaksu, to fotel z masażem można ustawić wszędzie tam, gdzie mamy trochę wolnego miejsca.

Fotele do masażu w biurach?

Tak, to ma sens. Kto już takie rozwiązanie wprowadził u siebie w firmie widzi korzyści. Dobre samopoczucie pracownika przekłada się na jego produktywność. Kilka minut w   fotelu masującym nie tylko skutecznie niweluje stres, ale rozluźnia mięśnie i dotlenia je, poprawia ruchomość stawów, usprawnia krążenie krwi, regeneruje siły. Fotele masujące w biurze to nie fanaberia, to inwestycja, która się opłaca, bo wpisuje się w działania profilaktyczne zapobiegające chorobom, bo jest zgodna z zaleceniami BHP dotyczącymi pracowników biura, bo dzięki nim zmniejsza się ilość pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich no i pracownicy dostrzegają starania pracodawcy o stworzenie komfortowych warunków pracy i doceniają to, że szef widzi w nas człowieka, a nie tylko “robota”, a i ze zrelaksowanym szefem lepiej układa się współpraca całego zespołu.

Podnieś komfort pracy w Twojej firmie kupując fotele masujące!

Nie wiesz, jak działa takie urządzenie, jaki fotel do masażu do biura wybrać czy można zakup “wrzucić w koszty”? Pracownicy Rest Lords chętnie odpowiedzą na Wasze pytania, fachowo doradzą. Nie bój się innowacyjnych rozwiązań, inwestuj w pracownika - fotel do masażu przynosi korzyści.

Oceń artykuł

(liczba ocen 12)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!