Fototapeta z mapą – efektowna ozdoba do salonu rodziców i pokoju małego dziecka

​W jaki sposób urządzać nasze wnętrza? Modnie, stylowo, elegancko? Przede wszystkim z głową. Warto pamiętać, że panujące obecnie trendy w świecie aranżacji w końcu kiedyś przeminą, a zbyt monotonnie urządzona przestrzeń może szybko nam się znudzić. Doskonałym sposobem na wprowadzenie ciekawego akcentu do wystroju jest inspirowana kartografią fototapeta. Mapa o oryginalnej i zaskakującej formie przypadnie do gustu wszystkim domownikom, nawet tym najmłodszym.
Fototapeta z mapą 2

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Co może prezentować fototapeta? Mapa to z pewnością ostatnia rzecz, jaka przychodzi nam do głowy. Myślimy raczej o malowniczych krajobrazach, panoramach wielkich miast lub kwiatowych ornamentach. Tymczasem geograficzne przedstawienie kuli ziemskiej lub wybranych kontynentów, to dekoracja niezwykle efektowna – o wiele bardziej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Z pewnością większości z nas mapa kojarzy się ze szkolnymi latami i żmudną nauką rzek, górskich szczytów czy stolic poszczególnych państw. Jednak nasza propozycja to coś zupełnie innego. Zamiast klasycznego, fizycznego przedstawienia, w naszym salonie czy pokoju dziecka zagości zaskakująca i nietuzinkowa fototapeta. Mapa świata może bowiem przypominać dzieło sztuki współczesnej, pospiesznie wykonany szkic lub bajkową ilustrację, którą pokocha nasze dziecko. Wszystko zależy od tego, na jako wzór się zdecydujemy.

Salon, który pokochasz

W nowoczesnym wystroju warto postawić na wyraziste ozdoby. Dlaczego? Ponieważ większość takich wnętrz odznacza się stonowaną kolorystyką i oszczędną w wyrazie aranżacją. By przestrzeń nabrała charakteru, potrzebujemy efektownej ozdoby i w tej roli znakomicie sprawdzi się barwna fototapeta. Mapa świata na wymiar prezentująca szeroką paletę barw nie tylko ożywi pokój, ale tchnie także życie w elegancki, ale nie wyróżniający się niczym wyjątkowym, salon. W ofercie znajduje się tak wiele najprzeróżniejszych wzorów, że wybór jednego przedstawienia będzie nie lada wyzwaniem.

myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/mapy/mapa-swiata/

  • Postaw na kolor

Artystycznym duszom z pewnością przypadnie do gustu wzór ukazujący całą kulę ziemską, na której kontynenty przypominają plamy rozchlapanej farby. To niezwykle ciekawe nawiązanie do współczesnego malarstwa i techniki action painting. Zwolennikom nieco bardziej stonowanych ozdób polecamy tapetę ukazująca kontynenty o krystalicznej formie przywodzące na myśl japońską sztukę składania papieru origami. Bardzo efektownie prezentuje się także wzór, na którym poszczególne państwa przedstawione zostały za pomocą własnych nazw wpisanych dokładnie w przebieg granic.     

  • Czarno na białym

Gdy zależy nam na zachowaniu stonowanej aranżacji salonu możemy znaleźć wyrazistą, ale wyważoną ozdobę, która świetnie wpisze się w pożądaną przed nas estetykę. Jak będzie wyglądać taka fototapeta? Mapa może ukazywać jedynie minimalistyczne kontury poszczególnych kontynentów pozostawiając ich środek pusty lub przypominać pospiesznie wykonany szkic w formie zakreskowanych powierzchni. W industrialnym wnętrzu znakomitym rozwiązaniem będzie natomiast przedstawienie imitujące czarno-białe graffiti wykonane na jasnym, ceglanym murze.  

Pokój dla małego podróżnika   

Aranżacja dziecięcego pokoju to prawdziwe wyzwanie z wielu powodów. Po pierwsze, zależy nam, by stworzyć wystrój, który szybko się naszemu maluchowi nie znudzi. Po drugie, ważne jest to, żeby wnętrze rosło razem z naszą pociechą i dało się łatwo dostosować do kolejnych etapów rozwoju. Po trzecie, pokój musi być ciekawy, barwny i wizualnie atrakcyjny, żeby dziecko lubiło spędzać w nim czas i dobrze się tu czuło.

myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/mapy/

Wszystkie te kryteria spełni omawiana przez nas fototapeta. Mapa świata w tym przypadku musi być jednak zupełnie inna, niż zaprezentowane do tej pory przykłady. Potrzebujemy wzoru, który zachwyci małego człowieka. Poszukajmy więc rysunkowego przedstawienia, które stanie się nie tylko doskonałą dekoracja przestrzeni, ale także elementem, który rozbudzi w dziecku zainteresowanie światem, podróżami i otaczającą go rzeczywistością. W tej roli perfekcyjnie sprawdzi się wzór ukazujący poszczególne kontynenty ozdobione zabawnymi sylwetkami zwierząt, które są typowe dla danego regionu. Jest to rozwiązanie o wiele ciekawsze od fizycznej mapy pokrytej górami, rzekami i geograficznymi krainami. Na taką mapę przyjdzie czas, gdy nasz maluch pójdzie do szkoły. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że wszystkie maluchy kochają zwierzęta. Dzięki naszej pomocy i objaśnieniom dziecko podczas zabawy przyswoi sobie nie tylko nazwy poszczególnych gatunków, ale także miejsca, gdzie występują.

Zarówno małym, jak i dużym przypadnie do gustu efektowna fototapeta. Mapa Polski, wybranego kontynentu lub całego świata zaprezentowana w nietuzinkowy sposób nie tylko urozmaici stonowaną aranżację, ale rozbudzi także w nas, jak i w naszym dziecku, zainteresowanie światem i odległymi krajami. To znakomity sposób, żeby zamienić zwykłe, domowe zacisze w pełną atrakcji i przygód przestrzeń!

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->