Gdy brzydki nos spędza Ci sen z powiek

Ładna twarz to zadbana cera, błyszczące oczy i harmonijne rysy. Operacja nosa najczęściej polecana jest osobom, u których nos rażąco nie pasuje do reszty twarzy. Dzięki chirurgii plastycznej można dziś skorygować każdy niepożądany kształt i osiągnąć zdecydowaną poprawę wyglądu zewnętrznego.
operacja nosa

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Nowy, lepszy kształt

Wiele osób marzy o operacji plastycznej i odkłada oszczędności na ten cel. Brzydki nos może być źródłem kompleksów, a nawet prowadzić do depresji. Ponadto, stanowi pośrednio powód niepowodzeń w życiu osobistym i zawodowym. Ludzie, którzy poprawili swój wygląd, zwykle czują się także lepiej psychicznie, są bardziej pogodni i pewni siebie.

Chirurg plastyczny może dokonać m.in.:

  • wyprostowania, skrócenia lub zmniejszenia nosa,

  • usunięcia garbka,

  • skorygowania czubka,

  • zmniejszenia nozdrzy,

  • wyprostowania przegrody.

Przed operacją

Na wizycie wstępnej pacjent dowiaduje się, czego może się spodziewać podczas zabiegu oraz jaki będzie przybliżony efekt uzyskany dzięki korekcji. Lekarz ocenia twarz i dokonuje analizy. Przeprowadza także szczegółowy wywiad medyczny z pacjentem – trzeba wykluczyć przeciwwskazania do operacji. Zlecane są także konieczne, specjalistyczne badania. Jeśli wyniki są w normie, wyznacza się datę zabiegu

Reklama

Korekcja nosa

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz ściąga i oddziela skórę od konstrukcji chrzęstno-kostnej i dokonuje czynności mających na celu korektę kształtu nosa. Następnie skóra zakładana jest ponownie na zmodyfikowaną ramę chrzęstno-kostną. Po operacji trzeba pozostać na noc w szpitalu. Przez okres pierwszych dni mogą występować obrzęki i zasinienia, zwłaszcza w okolicach oczu. Część osób odczuwa także ból nosa oraz głowy. Gdy znikną zasinienia, gips jest zdejmowany – następuje to najczęściej w 9 dobie po zabiegu. Na nosie może jednak utrzymywać się jeszcze lekki obrzęk.

Do normalnego trybu życia i zwykłej pracy można wrócić po około3 tygodniach po zabiegu. Ostateczne wygojenie następuje po okresie 12 miesięcy. Przez 12 tygodni po operacji należy unikać promieni słonecznych i intensywnego uprawiania sportów.

Zależy Ci na dobrym chirurgu plastycznym? Koniecznie sprawdź ofertę na stronie www.tourmedica.pl!

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!