Nowy sklep

już ON-LINE

Gdy brzydki nos spędza Ci sen z powiek

Ładna twarz to zadbana cera, błyszczące oczy i harmonijne rysy. Operacja nosa najczęściej polecana jest osobom, u których nos rażąco nie pasuje do reszty twarzy. Dzięki chirurgii plastycznej można dziś skorygować każdy niepożądany kształt i osiągnąć zdecydowaną poprawę wyglądu zewnętrznego.
operacja nosa

Artykuł sponsorowany

Spis treści

Nowy, lepszy kształt

Wiele osób marzy o operacji plastycznej i odkłada oszczędności na ten cel. Brzydki nos może być źródłem kompleksów, a nawet prowadzić do depresji. Ponadto, stanowi pośrednio powód niepowodzeń w życiu osobistym i zawodowym. Ludzie, którzy poprawili swój wygląd, zwykle czują się także lepiej psychicznie, są bardziej pogodni i pewni siebie.

Chirurg plastyczny może dokonać m.in.:

  • wyprostowania, skrócenia lub zmniejszenia nosa,

  • usunięcia garbka,

  • skorygowania czubka,

  • zmniejszenia nozdrzy,

  • wyprostowania przegrody.

Przed operacją

Na wizycie wstępnej pacjent dowiaduje się, czego może się spodziewać podczas zabiegu oraz jaki będzie przybliżony efekt uzyskany dzięki korekcji. Lekarz ocenia twarz i dokonuje analizy. Przeprowadza także szczegółowy wywiad medyczny z pacjentem – trzeba wykluczyć przeciwwskazania do operacji. Zlecane są także konieczne, specjalistyczne badania. Jeśli wyniki są w normie, wyznacza się datę zabiegu. Więcej o plastyce nosa dowiedzieć się można tutaj.

Reklama

Korekcja nosa

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz ściąga i oddziela skórę od konstrukcji chrzęstno-kostnej i dokonuje czynności mających na celu korektę kształtu nosa. Następnie skóra zakładana jest ponownie na zmodyfikowaną ramę chrzęstno-kostną. Po operacji trzeba pozostać na noc w szpitalu. Przez okres pierwszych dni mogą występować obrzęki i zasinienia, zwłaszcza w okolicach oczu. Część osób odczuwa także ból nosa oraz głowy. Gdy znikną zasinienia, gips jest zdejmowany – następuje to najczęściej w 9 dobie po zabiegu. Na nosie może jednak utrzymywać się jeszcze lekki obrzęk.

Do normalnego trybu życia i zwykłej pracy można wrócić po około3 tygodniach po zabiegu. Ostateczne wygojenie następuje po okresie 12 miesięcy. Przez 12 tygodni po operacji należy unikać promieni słonecznych i intensywnego uprawiania sportów.

Zależy Ci na dobrym chirurgu plastycznym? Koniecznie sprawdź ofertę na stronie www.tourmedica.pl!

Reklama

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)