Nowy sklep

już ON-LINE

HAPIfork - widelec zamiast diety

Jeśli myślicie, że jedynym sposobem na zgrabną sylwetkę jest rygorystyczna dieta i aktywność fizyczna, jesteście w błędzie. Według francuskich naukowców możemy też zainwestować w e-widelec i… zapomnieć o siłowni.

Widelec nowej generacji HAPIfork – bo o nim mowa – różni się od tradycyjnych sztućców tym, że za pomocą specjalnych czujników kontroluje ilość posiłków, jakie pochłaniamy. Widelec śledzi też liczbę kęsów i odległość między jednym kęsem a kolejnym. Jeśli jemy za szybko, nietypowy sztuciec zaczyna wibrować i świecić – w ten sposób przypomina nam, że powinniśmy zwolnić i delektować się jedzeniem. Jak twierdzą producenci, to niezawodny sposób na uniknięcie problemów trawiennych.

Nowy widelec HAPIfork

HAPIfork informować nas będzie też o tym, kiedy powinniśmy coś przekąsić, a kiedy lepiej zrezygnować z jedzenia. Jak mówi Andrew Carton, prezes firmy produkującej sztućce, „większość osób je szybciej niż powinna. Ludzie jednocześnie nie zdają sobie sprawy z tego, że zbyt szybkie konsumowanie potraw prowadzi do wielu schorzeń i nadwagi. Zbyt szybkie jedzenie i niewystarczające przeżuwanie prowadzi do złego trawienia i niekontrolowania wagi”.

Czytaj też: Zdrowe sposoby na odchudzanie – porady dietetyka

Widelec, jak każdy nowoczesny gadżet, ładowany jest przez micro-USB. Dzięki specjalnej aplikacji HAPIfork może wysyłać na nasze telefony komórkowe komunikaty, które będą informować o nawykach żywieniowych. Francuski projekt rozwija się doskonale i obejmuje już nie tylko e-widelec, lecz całe oprogramowanie, które służy do śledzenia naszych jedzeniowych postępów.

Jak zapewniają producenci, gadżety pojawią się na rynku w kwietniu. Wszystkich, którzy wizyty na siłowni chcą zastąpić kupnem widelca ostrzegamy, że drobiazg nie jest tani – za HAPIfork zapłacimy aż 99,99 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE

Dieta rotacyjna w leczeniu alergii

Dieta eliminacyjna. Sposób na alergię?

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Pytanie: Gdzie najczęściej kupujesz produkty ekologiczne?

  Na targu

  W Internecie

  W supermarkecie

  W sklepie ze zdrową żywnością

  Od lokalnych dostawców